Brīvības pieminekļa tēls ir nozīmīgākais Latvijas neatkarības simbols, kas vienmēr ir stiprinājis tautu ceļā uz brīvību un vienotību. Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts savijas divos nozīmīgajos darbos, kas sasniedz ikvienu Rīgas iedzīvotāju un viesi gan ikdienā, gan valsts svētkos. Jo ar fonda ieguldījumu mirdz pieminekļa zvaigznes, un pretī tam ir uzstādīta kopija - taktilais piemineklis, lai Latvijas brīvības simbolu varētu iepazīt arī neredzīgi cilvēki.
“Brīvības piemineklis ir mūsu tautas brīvības un neatkarības simbols. Pirms gandrīz deviņdesmit gadiem tas tika uzcelts, pateicoties Latvijas iedzīvotāju ziedojumiem – Brīvības piemineklis bija kā simbols ticībai Latvijas nākotnei. Esmu pagodināta, ka man tika dota iespēja piešķirt finansējumu tieši trīs zelta zvaigžņu izgaismošanai, un esmu pārliecināta, ka tās spēs izgaismot mūsu valsts un mūsu cilvēku turpmāko ceļu vispārējas labklājības un izaugsmes vārdā,” pauž mecenāte Ināra Tetereva par Brīvības pieminekļa zvaigžņu izgaismošanu.
Trīs zvaigznes, ko Brīvības tēls jaunas sievietes veidolā ceļ debesīs, simbolizē Latvijas vēsturiskos novadus – Kurzemi, Vidzemi un Latgali. “Mirdzi kā zvaigzne!” – tā savu Brīvības pieminekļa metu bija nosaucis arī izcilais tēlnieks Kārlis Zāle. Valsts simbols spožās gaismās iemirdzējās vien nesen - 2021. gada 18. novembrī, jo mecenātes ziedojums sniedza iespēju iegādāties divus īpašus gaismas ķermeņus, kas tagad gaismā ceļ un zelta zvaigznēm pieminekļa virsotnē ļauj mirdzēt arī diennakts tumšajā laikā.
Savukārt taktilais Brīvības piemineklis atklāts 2022. gada 18. novembrī Brīvības laukumā iepretim Kārļa Zāles veidotajam un 1935. gada 18. novembrī atklātajam oriģinālam. Šo īpašo bronzas miniatūru izveidoja tēlnieks Ivars Miķelsons mērogā 1:50. Lai ar taustes palīdzību neredzīgi un vājredzīgi cilvēki varētu izprast pieminekļa mērogu, miniatūrai pievienotas godasardzes karavīru figūriņas. “Aptaustot šo cilvēciņu un uzreiz pārejot pie Brīvības pieminekļa, tu saproti, cik liels ir cilvēciņš, un cik liels ir piemineklis. Miniatūrās godasardzes karavīru figūras ļauj apjaust pieminekļa monumentalitāti, salīdzinājumā ar cilvēka augumu,” intervijā Latvijas Radio 1 stāstīja mākslinieks.
Miniatūrai ir pievienota plāksne ar tekstu braila rakstā, kā arī informācija par tēlnieka Kārļa Zāles Brīvības pieminekļa vēsturi latviešu un angļu valodā, ko ierunājuši aktieri Vilis Daudziņš un Marija Linarte. Šī miniatūra, pirmām kārtām, ir domāta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Taču pieejama jebkurā laikā, tā ļauj ikvienam pieskarties Latvijas valstiskuma, neatkarības un nacionālās identitātes simbolam.