2024. gads dzīvnieku patversmēm “Dzīvnieku draugs” un “Labās mājas” ir iesācies ar priecīgām ziņām: arī šogad tās varēs turpināt bezsaimnieku kaķu sterilizācijas projektu "Noķer - sterilizē - atlaid” un ik dienu palīdzēt uz ielas dzīvojošiem četrkājainajiem draugiem. Borisa un Ināras Teterevu fonds ilggadēja atbalsta ietvaros palīdz abām patversmēm ik gadu rūpēties par simtiem dzīvnieku.

"Dzīvnieku drauga" bijušais iemītnieks Stefans. Foto: H.ErtePērn patversmē “Dzīvnieku draugs” veterināro palīdzību vīrusu infekciju un traumu gadījumos ir saņēmis 231 dzīvnieks, 536 dzīvnieki saņēmuši apstrādi pret parazītiem, vakcinēti – 559 dzīvnieki. Savukārt 219 dzīvnieki - 218 kaķi un viens trusis - tika izmitināti; daudzi no šiem dzīvniekiem jau ir atraduši savas vienmērmājas.

Dzīvnieku patversmē “Labās mājas” 2023. gadā tika nodrošināta visu patversmē uzņemto 80 suņu un 156 kaķu klīniskā apskate, attārpošana, atblusošana. Visi suņi un kucēni pēc uzņemšanas patversmē tika vakcinēti un mikročipēti, kā arī piereģistrēti Lauksaimniecības datu centra datu bāzē. Suņiem un kaķiem tika nodrošināti laboratoriskie izmeklējumi, diagnosticēto slimību ārstēšana, kā arī nepieciešamības gadījumā - speciāla diēta.

“Dzīvnieku draugs” ar fonda finansiālo atbalstu veica arī plašu ielu kaķu sterilizāciju – pērn bija sterilizēti 302 kaķi tostarp no dažādiem Rīgas rajoniem, Slokas, Iecavas, Kalnciema. Patversmes komanda stāsta: “Daudzu gadu garumā ir izveidojusies lieliska sadarbība ar mūsu brīvprātīgajiem palīgiem un kaķu koloniju uzturētājiem, kuri lielākoties arī nogādā kaķīšus klīnikā uz sterilizāciju. Projekta ietvaros visi kaķi tiek arī vakcinēti pret trakumsērgu. Lielam skaitam dzīvnieku ir bijusi vajadzīga arī ārstēšana gan dažādu traumu, iekaisumu, mutes dobuma slimību gadījumos un cita veida manipulācijas.”

“Tā kā patversme nekad neiemidzina neagresīvus dzīvniekus, neatkarīgi no to vecuma, un tāpēc ir ierindojama tā saukto No-kill shelter skaitā, dzīvnieki patversmē uzturas un tiek labi aprūpēti ilgstoši. Un visā to uzturēšanās laikā patversmē suņi un kaķi tiek pilnvērtīgi baroti, regulāri attārpoti un atblusoti, apstrādāti pret ērcēm, arī revakcinēti. Dzīvniekiem tiek nodrošināta kvalitatīva veselības uzturēšana arī senioru vecumā,” stāsta patversmes vadītāja Astrīda Kārkliņa.

Dzīvnieku patversmes ir pateicīgas brīvprātīgajiem palīgiem un atbalstītājiem. Palīdzību patversmēm var sniegt ikviens, ziedojot naudu, mantas vai brīvprātīgo darbu. Aicinām dzīvnieku mīļotājus ielūkoties patversmju “Labās mājas” un “Dzīvnieku draugs” mājaslapās – lai uzzinātu par iespējām atbalstīt šos dzīvnieku labestības namus.

Ziņas titulattēls: Helēna Erte

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.