Trijos darbības gados fonda programma “Maizes rieciens – atbalsts labdarības virtuvēm” ļāvusi 15 labdarības virtuvēm 11 pilsētās iegādāties jaunu aprīkojumu un iekārtas. Šodien un turpmāk šie ilgtermiņa uzlabojumi ļaus tām saimniekot ērtāk un taupīgāk, dodot iespēju trūcīgajiem un mazaizsargātajiem regulāri saņemt siltu maltīti.

Kopš 2021. gada līdz 2024. gada maijam Borisa un Ināras Teterevu fonds ir atbalstījis labdarības virtuvju darbu Rīgā, Bauskā, Iecavā, Vangažos, Varakļānos, Daugavpilī, Valmierā, Jelgavā, Smiltenē, Liepājā un Saldū. Fonds tām ir sniedzis atbalstu iekārtu, inventāra un mēbeļu iegādei, telpu remontam, kā arī energoresursu rēķinu apmaksai aukstajos mēnešos. Finansējums piešķirts 28 projektiem 114`110,- eiro vērtībā. Šajās labdarības virtuvēs ikdienā ik mēnesi pasniedza un turpina pasniegt vismaz 42`450 siltas maltītes porciju, gadā – līdz pusmiljonam porciju.

Labdarības organizāciju pārstāvji pauž, ka ieviestie uzlabojumi jau šodien un turpmāk ļaus ilgtermiņā nodrošināt efektīvu darbu, ēdiena pagatavošanu un izsniegšanu trūkumcietējiem. “Mūsu projekta mērķis bija pilnībā atjaunot aukstuma kameras iekārtas un ierīces, kuras jau bija nolietojušās un vairs nespēja nodrošināt nepieciešamo temperatūru aukstuma kamerā. Tagad visas iekārtas ir pilnībā nomainītas un veiksmīgi pilda savas funkcijas,” stāsta biedrības “Žēlsirdības misija Dzīvības ēdiens” - Latvijā lielākās labdarības virtuves - pārstāvji par nupat noslēgušos projektu.

Mecenāte Ināra Tetereva ar programmas "Maizes rieciens" dalībniekiem. Foto: Gints Ivuškāns

Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedza būtisku atbalstu vairāku desmitu labdarības virtuvju darbībai visā Latvijā programmā “Maizes rieciens” arī iepriekš - laika posmā no 2010. līdz 2016. gadam, līdzfinansējot virtuvju iekārtojumu un trīs miljonu siltu maltīšu porciju pagatavošanu. Labdarības programmas “Maizes rieciens” mērķis ir dot iespēju trūcīgajiem un mazaizsargātajiem regulāri saņemt siltu maltīti.

Aicinām ielūkoties programmas materiālos:

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.