Jauns aprīkojums ļauj ērtāk un taupīgāk saimniekot labdarības virtuvēs. Savukārt līdzfinansējums energoresursu rēķinu apmaksai dod būtisku atspaidu un pārliecību, ka labdarības virtuves varēs turpināt palīdzēt maznodrošinātajiem. Šādas atziņas pauda Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ieguvušo 14 labdarības virtuvju pārstāvji, 26. aprīlī tiekoties Rīgā un atskatoties uz aizvadītās rudens/ziemas sezonas darba rezultātiem.

Pasākumā piedalījās Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas “Maizes rieciens – atbalsts labdarības virtuvēm” dalībnieki - labdarības virtuvju pārstāvji no Rīgas, Bauskas, Iecavas, Vangažiem, Varakļāniem, Daugavpils, Valmieras, Jelgavas, Smiltenes un Liepājas. Borisa un Ināras Teterevu fonds tām sniedzis atbalstu iekārtu, inventāra un mēbeļu iegādei, telpu remontam, kā arī energoresursu rēķinu apmaksai.

“Programmas virsmērķis – dot iespēju trūcīgajiem un mazaizsargātajiem regulāri saņemt siltu maltīti – nebūtu iespējams bez Jūsu sirsnības, čakluma un rūpīgas saimniekošanas. Mūsu atbalsts un Jūsu ikdienas rūpes ir iemiesojušās izcilajos rezultātos – darbs labdarības virtuvēs kļūst ērtāks, saimniekošana – taupīgāka, trūkumcietēji atbalstītajās virtuvēs saņem līdz pat pusmiljonam porciju gadā!” pauda mecenāte Ināra Tetereva.

Mecenāte Ināra Tetereva ar programmas "Maizes rieciens" dalībniekiem. Foto: Gints Ivuškāns

Kopš 2021. gada rudens šo Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ir saņēmušas jau 14 labdarības virtuves. Fonds tām ir piešķīris grantus 110`000 eiro vērtībā. Šajās labdarības virtuvēs ik mēnesi sagatavo un izsniedz 42`450 siltu maltīšu, gadā – līdz pusmiljonam porciju.

“Pateicoties fonda atbalstam, varējām veikt virkni uzlabojumu. Tostarp nomainīt ventilācijas sistēmu, kas ir ļoti svarīgs uzlabojums labdarības virtuvē - tik vajadzīgs pie ēdiena lielā daudzuma gatavošanas,” stāsta biedrības “Žēlsirdības misija Dzīvības ēdiens”, Latvijā lielākās labdarības virtuves, vadītājs Harijs Saušs.

Labdarības virtuvju darbinieki pasākumā pauda, ka pieprasījums pēc bezmaksas siltajām maltītēm pēdējos divos gados ir pieaudzis gan pārtikas un komunālo izmaksu kāpuma rezultātā, gan arī Ukrainā notiekošā kara dēļ. “Pieprasījums pēc siltajām maltītēm ir jūtams. Aizvien vairāk nāk cilvēku uz labdarības virtuvi klātienē. Papildus palīdzam arī tiem Ukrainas valstspiederīgajiem, kuriem nepieciešams, izbraukumos izsniedzot bezmaksas ēdienu, kas pagatavots mūsu labdarības virtuvē uz jaunajām, profesionālajām gāzes plītīm. Darba apstākļi virtuvē ir karsti, un ventilācija un pārējais aprīkojums noteikti ir ļoti svarīgs uzlabojums,” turpina H. Saušs.

Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedza būtisku atbalstu vairāku desmitu labdarības virtuvju darbībai visā Latvijā programmā “Maizes rieciens” arī iepriekš - laika posmā no 2010. līdz 2016. gadam, līdzfinansējot virtuvju iekārtojumu un trīs miljonu siltu maltīšu porciju sagatavošanu. Labdarības programmas “Maizes rieciens” mērķis ir – dot iespēju trūcīgajiem un mazaizsargātajiem regulāri saņemt siltu maltīti. 

Aicinām ielūkoties programmas materiālos:

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.