Pirms gada radio “Baltkom” ēterā dzirdējām pirmo “Zaļo lampu” - programmu tiem, kam nepieciešama palīdzība, un tiem, kas vēlas palīdzēt. Ar mecenātu Borisa un Ināras Teterevu atbalstu un sadarbībā ar fondu Ziedot.lv notikuši jau 52 raidījumi un labiem darbiem savākti vairāk nekā 350 000 eiro.

“Kopā mēs varam paveikt daudz, pat to, kas šķiet neiespējami – atgriezt veselību, dāvāt dzīvību, dot cerību. Mēs to kopā darām jau gadu un patiesi priecājamies par katru paveikto brīnumu. Un ticam, ka kopā varēsim iedzīvināt vēl daudzus brīnišķīgus darbus, palīdzēt vēl daudziem cilvēkiem, padarīt šo pasauli vēl mazliet labāku,” pauž mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Raidījuma “Zaļā lampa” ēterā skan sarunas par žēlsirdību un labestību ar sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem – aktieriem, mūziķiem, sportistiem. Vienlaikus raidījums klausītājus iepazīstina ar to cilvēku stāstiem, kuriem nepieciešama palīdzība.

“Liela pretimnākšana, ko izjūtam pēc programmas sižetiem, liecina par to, ka mūsu valstī ir ļoti daudz cilvēku, kas nav vienaldzīgi pret citu sāpēm. Tas nozīmē, ka žēlsirdības grāds sabiedrībā palielinās. No sirds pateicamies tiem, kas atbalsta, palīdz, piedalās akcijās un dalās ar savu siltumu!” saka programmas autores Olga Avdeviča un Rita Troškina.

Kopš 2015.gada novembra programmas ietvaros savākti jau vairāk nekā 350 000 eiro 67 bērnu un pieaugušo ārstēšanai, operācijām un rehabilitācijai, kā arī dārgām zālēm smagi slimiem cilvēkiem. Palīdzība sniegta trūcīgām ģimenēm un dzīvnieku glābšanai. Programma organizē arī speciālus labdarības pasākumus – dzejas vakarus, tirdziņus, koncertus, izstādes un izrādes.

Raidījumu tapšanā piedalās psihologi, rakstnieki, ārsti. Tās viesi - plaši pazīstami un talantīgi cilvēki, tostarp aktieri Lilita Ozoliņa, Mirdza Martinsone, Veronika Plotņikova, Jakovs Rafalsons, režisori Jānis Streičs, Alla Sigalova, Māris Martinsons, mūziķi un dziedātāji Inese Galante, Intars Busulis, Laima Vaikule, Marija Naumova, izcili Latvijas sportisti Valdis Valters, Jeļena Prokopčuka, Ineta Radēviča, olimpisko spēļu čempions džudo Vsevolods Zeļonijs, arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs un daudzi citi.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.