Šobrīd Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītie kopienu fondi savās apkaimēs aktīvi vāc ziedojumus, lai palīdzētu Ukrainas tautai.

“Ziedojumus izmantosim gan bēgļiem no Ukrainas, kas ieradīsies mūsu novadā, gan atbalstot kara skartos iedzīvotājus Ukrainā - tiklīdz palīdzību varēsim novirzīt. Pieļaujam iespēju, ka, ienākot lielākam bēgļu skaitam, būs nepieciešams mobilizēties arī konkrētu sadzīves lietu ziedojumiem. Par to informēsim atsevišķi,” stāsta Viduslatgales pārnovada fonda komanda, uzsverot, ka šobrīd mantu un lietu vākšanu fonds pagaidām neveic.

Limbažu fonds, aicinot novadniekus ziedot, pauž: “Tautas, kas cīnās par savu dzīvi un savām tiesībām, ir vēstures dārgakmeņi, varbūt arī pasaules cerība. To vislabāk saprot tie, kas paši to ir pārdzīvojuši un varbūt tieši tāpēc tik daudzi no mums cenšas palīdzēt un atbalstīt Ukrainu.” Atbilstoši saziedotajai summai fonds iegādāsies nepieciešamo pārtiku, medikamentus un citas mantas, lai sadarbībā ar Limbažu novada pašvaldību un citām NVO koordinēti nogādātu tās Ukrainai.

Savukārt Alūksnes un Apes novada fonds turpina jau savulaik uzsākto labdarības akciju “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. No 2014. līdz 2018. gadam fonds jau piesaistīja mantiskos ziedojumus, nosūtot uz Ukrainu 13 kravas 47 500 eiro vērtībā.

“Šobrīd ziedojumus piesaistām gan Ukrainas cilvēkiem, kuri ieradušies Latvijā, gan arī tiem, kuri joprojām atrodas Ukrainā. Esam sazinājušies ar brīvprātīgajiem Ukrainā, kā arī sadarbojamies ar biedrību “Latvijas ukraiņu kongress” par sarūpēto ziedojumu nogādāšanu,” stāsta organizāciju pārstāve Dzintra Zvejniece. Viņa atgādina, ka nepieciešamo preču saraksts mainās, tādēļ pirms ziedošanas, aicina precizēt nepieciešamās preces. Atbalstīt iniciatīvu var arī finansiāli, ziedojot naudu ar norādi “Palīdzēsim Ukrainas tautai”. ​

Aicinām atbalstīt šo kopienu fondu aktivitātes Ukrainas cilvēku atbalstam:

Vēršam uzmanību, ka ziedojumu vākšana turpinās arī Ziedot.lv portālā www.ziedot.lv/ukrainai vai zvanot uz ziedojuma tālruni 9000 6086 (maksa par zvanu 1.42 eiro).

Borisa un Ināras Teterevu fonds ir nozīmīgākais kopienu filantropijas veicinātājs Latvijā (kopš 2012. gada). Fonds palīdz nostiprināties kopienu filantropijai Latvijā, sniedzot atbalstu kopienu fondu darbībai. Plašāk par kopienu filantropiju Latvijā lasiet šeit: www.kopienufondi.lv 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.