Pērn seši Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītie kopienu fondi ar labdarības aktivitātēm piesaistījuši ziedojumus EUR 799 200 apmērā. Šī ir lielākā reģionos saziedotā summa kopš 2012. gada. 

Fondi to iegulda gan izcilu ieceru īstenošanai savos novados - lai piepildītu bērnu sapņus, palīdzētu vientuļajiem senioriem, uzlabotu apkaimes ļaužu dzīves kvalitāti. Gan arī, atsaucoties novadnieku iniciatīvām un vēlmei, nogādā palīdzību Ukrainā un sniedz atbalstu Ukrainas valstspiederīgajiem Latvijā.

Kopš 2012. gada Borisa un Ināras Teterevu fonds ir nozīmīgākais kopienu filantropijas veicinātājs Latvijā. Fonds finansiāli atbalsta sešu kopienu fondu darbību, lai tiem būtu iespēja rīkoties, savos novados īstenojot dažādas labdarības aktivitātes ziedojumu piesaistei.

Alūksnes un Apes novadu fonds, Kandavas novada iespēju fonds, Limbažu fonds, Talsu novada fonds, Valmieras novada fonds un Viduslatgales pārnovadu fonds ir allaž bijuši rosīgi. Taču šogad, ar novadnieku un mecenātu atbalstu, fondi ir pārspējuši iepriekš sasniegtos rezultātus un turpina īstenot arvien jaunas labdarības iniciatīvas.

Piemēram, Viduslatgales pārnovadu fonds ikgadējā akcijā aicina palīdzēt piepildīt kāda bērna sapni. To fonds rīko jau desmito gadu. Viduslatgales pārnovadu fonda vadītāja Evija Gurgāne stāsta: “Katru gadu lasām aprakstus par Preiļu un Līvānu novada bērniem, kuri dzīvo tepat starp mums, un bieži vien mēs nemaz nezinām, ka bērniņam ir kāda hroniska saslimšana vai grūtības. Šogad akcijā piedalās 8 bērni no Preiļu novada un 7 bērni no Līvānu novada. Bērnu sapņu īstenošanai ziedojumi tiks vākti visu pavasari un vasaru. Akcija noslēgsies ar pasākumu augustā, kur pulcināsim visus akcijā iesaistītos bērnus un viņu ģimenes.”

Arī šogad Latvijas ļaudis turpina palīdzēt kopienu fondiem īstenot aktivitātes Ukrainas atbalstam. Piemēram, Alūksnes un Apes novada fonds vāca ziedojumus nu jau ceturtā džipa iegādei un nogādāšanai Ukrainas aizstāvjiem. Sūtījumu ir nupat saņēmis arī Rivnas kara hospitālis. “Hospitālim, kur ārstē ievainotos Ukrainas karavīrus, bija nepieciešami dažādi medikamenti, medicīnas iekārtas un citas medicīnas preces, kas, pateicoties ziedotāju atsaucībai, nogādātas galamērķī. Kopējā kravas vērtība bijusi vairāk nekā 19 000 eiro,” stāsta Alūksnes un Apes novada fonda pārstāvji.

Savukārt Limbažu novada fonds, turpinot atbalstīt talantīgos novada jauniešus, ar līdzcilvēku palīdzību savāca nepieciešamos līdzekļus flautas iegādei Elīzai Kukainei. Šo iniciatīvu palīdzējuši īstenot ziedotāji Lūgšanu brokastīs – tās novadā nu jau ir kļuvušas par ziedošanas tradīciju.

Ja arī Jūs vēlaties atbalstīt kopienu fondu ieceres, aicinām ielūkoties:

Plašāk par kopienu filantropiju Latvijā lasiet šeit: www.kopienufondi.lv 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.