Ir klāt Latvijas Radio 1 raidījuma “Radio mazā lasītava” jaunā sezona. Tā klausītājus aicina tikties radio viļņos, kad jaunāko grāmatu fragmentus priekšā lasa aktieris Gundars Āboliņš, bet ar literātiem sarunājas Ingvilda Strautmane.

Grāmatu mīļotāji “Radio mazo lasītavu” aicināti klausīties LR1 tiešraidē svētdienās (plkst.11.35) un otrdienās (plkst.15.35), bet tā ierakstus - raidījuma tīmekļa vietnē.

Jau ir izskanējuši pirmie šī gada raidījumi – saruna ar tulkotāju Silviju Brici un rakstnieku Arvi Kolmani.

Silvija Brice pati mazliet ironizē, ka tagad ir “baigā rakstniece”, jo iznākusi viņas grāmata “Baigās piezīmes”. Savukārt šīs piezīmes esot baigas tāpēc, ka pārlieku vaļsirdīgas. Autores “parkā uz soliņa atstātās piezīmes” raidījumā lasa Gundars Āboliņš.

Par provokācijām un paradoksiem saruna arī raidījumā par Arvja Kolmaņa “Annas stāstiem”. Tajos sievietēm ir Anna vārdā, bet vīriešiem ir visādi vārdi. Autors neiebilst, ka sievietes daba ir neizdibināma, taču ir vērts to papētīt, kaut vai ar prozas līdzekļiem.

Jaunie stāsti par grāmatu jaunumiem šogad turpinās skanēt LR1 tiešraidē un būs pieejami ierakstā. Savukārt stāstus par Baltijas valstu krievu literātiem un grāmatu jaunumiem krievu valodā aicinām klausīties Latvijas Radio 4 raidījumā “Grāmatu otrdiena”.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.