5. martā plkst.10:00 LTV1 pie saviem skatītājiem devās iemīļotais raidījums “Ķepa uz sirds”. Šoreiz raidījums bija īpašs - jau 200. raidījums un iezīmēja 5 gadus kopš tas ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ir ēterā.

“Ķepa uz sirds” ir raidījums visai ģimenei par dzīvnieku aizsardzības jautājumiem, dzīvnieku kopšanu un audzināšanu. Tas arī palīdz dzīvnieku patversmju iemītniekiem atrast jaunas mājas un saimniekus.

Raidījums ir iemantojis skatītāju uzticību - tas ir saņēmis nacionālās TV skatītāju balvu "Zelta Vilnis" nominācijā "Gada Dzīves stila raidījums". Turklāt raidījuma video iegūst atpazīstamību arī ārvalstīs, piemēram, Ķepa uz sirds video par mazo mančkina šķirnes kaķēnu interneta vietnē YouTube ir skatīts jau vairāk nekā 21,6 miljonu reižu. “Tas varētu būt viens no populārākajiem un skatītākajiem video no Latvijas šajā vietnē,” pauž raidījuma producente Inese Kreicberga.

"Raidījuma radošajai komandai ir neizsakāms prieks un gandarījums, ka skatītāju skaits ik sezonu pieaug. Mums ir gandarījums, ka raidījums ir sabiedrībai svarīgs, un tas savukārt dod stimulu darbu turpināt ar vēl lielāku iedvesmu. Daudzām ģimenēm Latvijā raidījuma “Ķepa uz sirds” skatīšanās jau ir kļuvusi par tādu kā kopīgu sestdienas rīta rituālu,” saka producente.

Vienlaikus I.Kreicberga kā būtisku atbalstu uzsver Borisa un Ināras Teterevu fonda uzticēšanos - ne tikai no pirmās dienas, bet vēl pirms raidījuma tapšanas: “Šāds raidījuma formāts Latvijas televīzijā ir pirmoreiz. Faktiski tā bija uzticēšanās, ko fonds deva avansā, pilnībā paļaujoties, ka raidījumā vēstītās rūpes par dzīvniekiem būs skatītājiem tuvas".

Viņa īpašu gandarījumu pauž par to, ka raidījums top kopā ar skatītājiem: “Ik dienas saņemam skatītāju zvanus un vēstules - gan, lai padalītos ar saviem stāstiem, gan iesūtītu savu mīluļu video vai ieteiktu jaunas tēmas, vai jautātu pēc padoma - kā tikt galā ar kādu problēmu. Cilvēki mums ļoti uzticas un kopā mums izdodas izveidot interesantus un saistošus raidījumus, kas aicina prasmīgāk rūpēties par dzīvniekiem līdzās cilvēkiem”.

Pirmais raidījums Ķepa uz sirds ēterā iznāca 2011.gada 15.janvārī un to vadīja žurnāliste Sendija Burka, kopā ar sunīti Riku. Piecu gadu laikā raidījumā ir viesojušies vairāk nekā 300 sabiedrībā pazīstami cilvēki – mūziķi, aktieri, sportisti, mākslinieki, politiķi, žurnālisti, uzņēmēji. Kā pirmais raidījuma viesis bija dziedātāja Laima Vaikule. Šo gadu laikā kopā ar dzīvnieku patversmēm un raidījuma viesiem ir atrastas mājas vairāk nekā 1000 pamestiem dzīvniekiem.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.