JVLMA Kordiriģēšanas klases 5. semestra students un Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiāts Vilhelms Georgs Vācietis ieguvis II vietu Starptautiskajā Viktora Rovdo kordiriģentu konkursā (The 4th Open Victor Rovdo Competition for Choral Conductors). Viņš ieguva arī vairākas specbalvas: Baltkrievijas mūzikas akadēmijas kora simpātiju balvu, Baltkrievijas mūzikas akadēmijas diriģēšanas katedras specbalvu un Minskas jauniešu fonda specbalvu.

Foto: Iļja Beļjakovs

Konkursā piedalījās arī Romāna Vanaga diriģēšanas klases šī gada absolvents Krišs Pozemkovskis un saņēma diplomanda statusu, kā arī speciālbalvu par labāko liturģiskās mūzika izpildījumu.

Konkurss norisinājās Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā no 26. līdz 28. novembrim. Tas pulcēja dalībniekus no Baltkrievijas, Ukrainas, Krievijas, Polijas un Kazahstānas. 

Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedz atbalstu JVLMA talantīgāko studējošo dalībai nozīmīgos starptautiskos konkursos, tādejādi sekmējot Latvijas mūziķu plašāku atpazīstamību pasaulē un iekļaušanos starptautiskajā apritē.

Iespēju piedalīties šajā projektā studenti iegūst konkursa kārtībā. Jau 27 talantīgiem JVLMA studentiem bijusi iespēja piedalīties atzītos starptautiskos konkursos.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.