Latvijas Radio 4 arī vasaras laikā turpina iepriecināt krievu literatūras cienītājus. Tā raidījuma “Grāmatu otrdiena” ēterā un ierakstos skan literāro darbu fragmenti un sarunas ar rakstniekiem, tulkotājiem un izdevējiem.

Raidījums ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu pie klausītājiem nāk otrdienās. Taču tā ieraksti ir pieejami neierobežotu laiku “Grāmatu otrdienas” vietnē.

Irīna Odojevceva un Georgijs IvanovsŠajā sezonā programma ir sagatavojusi īpašu ciklu - par Latvijas krievu literātiem. Pirmie raidījumi ir veltīti izciliem sudraba laikmeta dzejniekiem Irīnai Odojevcevai un Georgijam Ivanovam. Divi dzejnieki, divi literatūras simboli un divas mīlošas sirdis. Fragmentus lasa Rīgas Krievu teātra aktieri Jekaterina Frolova un Anatolijs Fečins.

Cikla turpinājumā raidījums iepazīstināja ar dzejnieka, filoloģijas doktora, Rīgas Garīgā semināra pasniedzēja, cilvēka ar apbrīnojamu likteni Vladimira Mirska daiļradi un biogrāfiju.

Izskanēja raidījums par Māti Mariju (1891-1945) - dzejnieci, franču pretošanās kustības dalībnieci un mocekli, kas savu dzīvi veltīja trūkumā un izmisumā nonākušo cilvēku glābšanai. Viņas dzeju lasa žurnāliste, Puškina biedrības Latvijā dibinātāja Svetlana Vidjakina.

Ierakstā var noklausīties arī raidījumus par Latvijas dzejnieku un tulkotāju Maksimu Supruņuku, kā arī par Larisu Romaņenko – vienu no Latvijas dzejnieku vidē atzītākajām autorēm un latviešu dzejas tulkotājām.

Šos un arī citus programmas raidījumus var noklausīties “Grāmatu otrdienas” ierakstos. Savukārt sarunas par grāmatu jaunumiem latviešu valodā aicinām klausīties raidījuma “Radio mazā lasītava” vietnē.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.