Uz Inciemu pie Anšlava Eglīša, uz Akuratera māju Torņakalnā, uz Liepāju pie dzejnieces Amandas Aizpurietes un vēl citos literārajos ceļojumos klausītājus aizved Latvijas Radio raidījumi “Radio mazās lasītava” un “Grāmatu otrdiena”. Jaunie raidījumi skan LR1 un LR4 ēterā, bet jau izskanējušos stāstījumus un grāmatu lasījumus var noklausīties internetā.

Latvijas Radio 1 raidījumā “Radio mazā lasītava” par grāmatu aktualitātēm stāsta žurnāliste Ingvilda Strautmane un aktieris Gundars Āboliņš. Savukārt Latvijas Radio 4 raidījumā “Grāmatu otrdiena” ("Книжный вторник") par literārajiem jaunumiem vēsta Ilona Jahimoviča. Abos raidījumos šosezon īpašs uzsvars likts uz literārajiem ceļojumiem uz vietām, kas ir būtiskas ikvienam kultūras cienītājam.

LR1 raidījumā “Radio mazā lasītava” grāmatu fragmentus lasa Gundars Āboliņš. Šoreiz tikšanās ar rakstniekiem notika ne vien radio studijā, bet arī Inciemā – vietā, kur 1922. gadā rakstniekam un mākslas teorētiķim Viktoram Eglītim piešķir lauku īpašumu, bet viņa dēls Anšlavs to padara slavenu ar romānu "Pansija pilī". Raidījumā Gundars Āboliņš lasa arī Viktora Eglīša dzeju.

Uz Akuratera māju Torņkalnā, kur tagad ir Akuratera muzejs, bet 1933. gadā tā celta kā dzejnieka, rakstnieka un sabiedriskā darbinieka Jāņa Akuratera ģimenes māja, klausītājus aizved Daiņa Bruģa grāmata "Akuratera māja". Radio mazā lasītava ceļo pa Akuratera istabām un apbrīno gan ģimenes, gan vēlāko mājas iemītnieku cieņu un saudzību pret lietām, interjeriem, grāmatām, pat pret zīmuli, ar kuru rakstījis Jānis Akuraters. 

LR4 raidījuma “Grāmatu otrdiena” vadītāja Ilona Jahimoviča un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Jekaterina Frolova kopā ar tulkotāju Milenu Makarovu brauca uz Liepājas koncertzāli “Lielais Dzintars” ciemos pie dzejnieces Amandas Aizpurietes. Programmā izskanējuši dzejoļi no bilingvālā krājuma “Krēsla tevi mīl”, krievu valodā rakstīti dzejoļi, kā arī jauni tulkojumi, kas vēl nav iekļauti nevienā krājumā. Savukārt Madaras Gruntmanes dzeja Aleksandra Zapola tulkojumos izskanēja Jūrmalā, Aspazijas mājā.

Šos un vēl daudzus citus ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu tapušos raidījumus grāmatu mīļotāji ir aicināti klausīties internetā - raidījuma "Radio mazā lasītava" vietnē un "Grāmatu otrdiena" vietnē.

Foto: "Radio mazā lasītava", "Книжный вторник".

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.