Ar bagātīgu grāmatu jaunumu klāstu pie lasītājiem nākusi Latvijas Radio raidījumu “Radio mazā lasītava” un “Grāmatu otrdiena” pavasara sezona. Kamēr ēterā skan svaigākie literārie stāsti, jau izskanējušos sižetus un grāmatu lasījumus var noklausīties internetā.

Latvijas Radio 1 raidījumā “Radio mazā lasītava” par grāmatu aktualitātēm vēsta žurnāliste Ingvilda Strautmane un aktieris Gundars Āboliņš. Pavasarī izskanējušajos raidījumos uzzinām par zviedru žurnālistes Ingrīdas Karlbergas sarakstīto Alfrēda Nobela biogrāfiju – par cilvēku, kurš radīja dinamītu un dibināja miera balvu. Raidījums stāsta arī par amerikāņu rakstnieces Donnas Tartas apjomīgo romānu "Ciglītis". Tas ir saņēmis Pulicera balvu un tagad ir izdots arī latviešu valodā.

Uzzinām arī par grāmatu "Kā lēna un mierīga upe ir atgriešanās. Jaunais Rīgas teātris", kas vienpadsmit stāstos un vairāk nekā 130 bildēs vēsta par teātra dzimšanu un dzīvi. Par Laimoņa Oša divu sējumu izdevumu - monogrāfiju par izdevniecību "Zelta Ābele" un tā dibinātāju Miķeli Gopperu - stāsta pats autors. Šos un vēl daudzus citus ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu tapušos raidījumus grāmatu mīļotāji ir aicināti klausīties internetā - raidījuma "Radio mazā lasītava" vietnē.

Savukārt Latvijas Radio 4 raidījuma “Grāmatu otrdiena” ("Книжный вторник") sižetus veido Ilona Jahimoviča. Jaunajā sezonā viņa ir apkopojusi stāstus par laiku un dzīvi Rīgā starp diviem pasaules kariem, par rakstnieci un ilustratori Margaritu Stārasti, par latviešu dzejnieku Frici Bārdu, par valodnieku, pedagogu, vienu no latviešu valodniecības pamatlicējiem – Kārli Mīlenbahu un par citām izcilām personībām. Grāmatu fragmentus lasa Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieri. Arī šo raidījumu ieraksti ir pieejami neierobežotu laiku internetā.

Fotogrāfijas: Latvijas Radio, Radio mazā lasītava

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.