Turpmāk Bērnu rehabilitācijas centrs “POGA”, pielietojot jaunākās tehnoloģijas, varēs nodrošināt bērniem ar kustību traucējumiem pilnvērtīgu rehabilitāciju arī mājās. Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda dibinātājas mecenātes Ināras Teterevas ziedojumam būs iespēja iegādāties pirmos 20 terapeitiskos kostīmus – Mollii supervaroņu tērpus. Jaunā tehnoloģija ievērojami atvieglos bērnu fizisko stāvokli un ar vecāku asistēšanu ļaus saņemt fizioterapeita atbalstu attālināti.

Valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa noteikto ierobežojumu dēļ rehabilitācijas pakalpojumu sniegšana centrā “POGA” atsākta paaugstinātas drošības režīmā, un ikdienas pakalpojumus iespējams sniegt mazākam skaitam pacientu kā ierasts. Bērniem ar cerebrālo trieku ir svarīgi, ka rehabilitācija notiek regulāri un netiktu zaudēts laiks bērnu attīstībai. Taču šie bērni ietilpst Covid-19 riska grupā, jo plaušu nepietiekamas funkcionēšanas dēļ infekcijas gadījumā nopietni tiek apgrūtināta elpošana. Līdz ar to vitāli svarīga iespēja turpināt rehabilitācijas procesu attālināti, un Mollii tērpi ir būtisks priekšnoteikums tā īstenošanai.

“Pateicoties šim ziedojumam, Bērnu rehabilitācijas centrs “POGA” spēs pilnvērtīgāk turpināt savu darbību arī ārkārtas situācijas apstākļos. Šādi mēs varam gan sniegt pakalpojumus bērniem attālināti, gan dot iespēju mūsu fizioterapeitiem pilnvērtīgi atgriezties darbā. Kopumā palīdzība nepieciešama vismaz 80 bērniem,” stāsta Bērnu rehabilitācijas centra “POGA” vadītāja Rūta Dimanta.

“Modernizējot medicīnas pakalpojumus, mēs ne tikai varam uzlabot dzīves kvalitāti smagi slimiem bērniem, bet arī ar “supervaroņa tērpa” palīdzību dot viņiem vēl vienu iespēju piepildīt savus sapņus. Piepildīti sapņi nozīmē laimīgākas dzīves, un es no sirds vēlos, lai šiem bērniem izdodas,” saka mecenāte Ināra Tetereva.

Zviedrijā ražoto terapeitisko kostīmu Mollii pielieto terapijās cilvēkiem ar spastiskumu un cita veida motoriem kustību traucējumiem smadzeņu paralīzes, insulta, smadzeņu bojājumu, muguras smadzeņu traumas vai citu neiroloģisku traumu dēļ. Ierīci var izmantot arī ar spastiskumu saistītu sāpju mazināšanai. Iepriekš ieprogrammēts kostīms ir attālināti vadāms un tiks lietots mājas apstākļos, speciālista konsultācijas notiks attālināti. Viena sesija mājas apstākļos ilgst 60 minūtes, tās terapeitiskais efekts ilgst līdz pat 49 stundām. Viena tērpa izmaksas ir 2200 eiro, tas pieejams deviņos izmēros.

 

Mollii tehnoloģija būs pielietojama arī pēc Covid-19 pandēmijas beigām. Tas ļaus bērniem no attālākiem rajoniem saņemt palīdzību savās mājās. Tāpat kostīms būs iespēja bērniem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar doties uz ambulatoru rehabilitāciju.

Līdzekļi “supervaroņu tērpu” iegādei tiek vākti labdarības platformā Ziedot.lv www.ziedot.lv/poga. Ar ERAB atbalstu katrs eiro, ko no 2020.gada 1.aprīļa līdz 1.oktobrim Bērnu rehabilitācijas centra “POGA” atbalstam ziedos privātpersonas, tiks dubultots. Mecenāte Ināra Tetereva aicina arī citus iesaistīties un atbalstīt bērnus ar kustību traucējumiem.

 

Rehabilitācijas centrs “Poga” ir bezpeļņas fonds, kas dibināts ar labdarības organizācijas Ziedot.lv atbalstu. Fonda mērķis ir radīt izcilu vidi rehabilitācijai un atvest uz Latviju jaunākās rehabilitācijas tehnoloģijas. Būt par atbalstu ģimenēm, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem, un palīdzēt valstij rehabilitācijas nozares attīstībā. Profesionāli speciālisti, inovatīvas rehabilitācijas metodes, multidisciplināra pieeja un mājīga vide. Rehabilitācijas centrs “Poga” ir vieta, kur vecākus un bērnus saprot un mīl.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.