Latvijas Mākslas akadēmiju absolvē mecenātes Ināras Teterevas stipendiātes mākslā - divas maģistra un viena bakalaura programmas studente: Laima Ūdre, Margrieta Dreiblate un Kristīne Kutepova. Viņas atzīmē studiju laikā paveikto ar personālizstādēm un tērpu kolekciju ikgadējās LMA modes skates ietvaros.

LMA Glezniecības apakšnozares bakalaura programmas absolventes Kristīnes Kutepovas diplomdarba gleznu personālizstāde “Apziņas fiksācija” līdz pat 8. septembrim norisinās viesnīcā "Radisson Blu Elizabete" (Elizabetes iela 73).

Kristīne Kutepova izstādes "Apziņas fiksācija" atklāšanā

Aicinot apmeklēt to, māksliniece skaidro, ka apziņas fiksācijas būtība ir brīvas, iztēlē radušās kompozīciju sērijas radīšana. Neraugoties uz domu brīvību un to neesamību, katrai gleznai ir izveidojies savs stāsts. Mākslinieciskajā procesā tika radītas nosacītas ainavas, simboliski tēli un stāstošas situācijas. Gleznas mijiedarbībā ar skatītāju ļauj tiem ieraudzīt savu tulkojumu un dod brīvu vaļu fantāzijai un individuālajam redzējumam.

Savukārt LMA Vizuālās komunikācijas apakšnozares maģistra programmas studentes Margrietas Dreiblates diplomdarba “Rīta TV” publiskā televīzijas pārraide notika speciāli veidotā studijā Arhitektu namā. Tās centrā bija 3 dalībnieki un raidījuma vadītājs. Paralēli norisinājās dažādu notikumu virkne ar absurdām situācijām.

Margrieta Dreiblate, diplomdarbs „Rīta TV”

Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” laureāte, Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas apakšnozares maģistrantūras programmas studente Laima Ūdre savu 8 tērpu komplektu kolekciju “DOMUM” (no latīņu valodas ― māja, mājas) prezentēja 2. jūnijā LMA modes skatē Ķīpsalas peldbaseinā.

Laima Ūdre, kolekcija „DOMUM”, foto: Kristīne Krauze-Slucka

 

Kolekcija pauž ideju par katra cilvēka personīgo izaugsmes ceļu, meklējumiem un mēģinājumiem pārvarēt šķēršļus savā dzīvē. Kolekcijas stilistiskais risinājums mijas ar vēsturiskumu un futūrismu. Silueti ir A veida, paplatināti un brīvi. Apģērbs iekļauj ķermeni kā “iepakojums”, tāpat kā mājas un pajumte ietver, pasargā un norobežo cilvēku no apkārtējās pasaules.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.