6.janvārī, Zvaigznes dienā, Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” izsludina pieteikšanos apbalvojumam “Laiks Ziedonim”. Apbalvojumu jau otro gadu pasniegs piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un literatūrā. Pieteikšanās līdz 13.februārim apbalvojuma mājas lapā www.laiksziedonim.lv. Laureātus paziņos īpašā cildināšanas ceremonijā 3.maijā - Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā.

Par apbalvojuma "Laiks Ziedonim" naudas balvām piecus gadus rūpējas Borisa un Ināras Teterevu fonds.

2014. gadā apbalvojumu zinātnē saņēma pirmie pieci laureāti - Vjačeslavs Kaščejevs - par pētījumiem kvantu nanoelektronikā. Tautsaimniecībā - Jānis Nīmanis - kalējs, pasaulē pieprasītu augstākās kvalitātes cirvju un nažu izgatavotājs. Novadpētniecībā - Slišānu saime - Ontona Slišāna bērni un mazbērni, kuri turpina tradīciju kopšanu un uztur kultūras dzīvi Upītē.

Par dzīvi literatūrā - Andris Vilks - Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors kopš 1989.gada, vadījis LNB cauri digitalizācijas un Gaismas Pils celšanas procesam. Bērni un jaunieši - Ilga Ivanova - par darbu ar jauniešiem Zilupes pagastā.

Apbalvojums iedibināts, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas nu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti. Plašāku informāciju lasiet un skatiet: www.laiksziedonim.lv. Iesakiet savu kandidātu!

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.