Dzīvnieku patversmēm “Labās mājas” un “Dzīvnieku draugs” gads pagājis pārmaiņu zīmē. Līdzās ikdienas darbiem patversmes gan aprūpējušas no Ukrainas atvestos dzīvniekus, gan sniedza veterināro palīdzību un mājvietu daudziem simtiem ķepaiņu, pielāgojoties energoresursu sadārdzinājumam. Patversmju darbinieki atzīst – to varēja paveikt, pateicoties līdzcilvēku iesaistei.

“Dzīvnieku drauga” kolektīvs stāsta: “Esam uzņēmuši 214 kaķus un 2 suņus, 2 pundurtrušus un 3 degu, bet mājas atraduši 189 kaķiem un 2 suņukiem, kā arī visiem pieciem patversmē uzņemtajiem grauzējiem. Gada garumā ir veiktas 400 bezsaimnieku kaķu sterilizācijas un vakcinācijas pret trakumsērgu.”

Visa gada garumā patversme palīdzējusi no kara skartās Ukrainas atvestajiem dzīvniekiem. Veikta to vakcinācija, čipošana, sterilizācija, nepieciešamo dokumentu noformēšana. Taču lielākais izaicinājums kolektīvam ir bijusi pārvākšanās uz jaunām telpām: “Pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fondam, mēs varējām veikt remontdarbus jaunajās telpās, vienlaikus turpinot ārstēt, sterilizēt un aprūpēt pūkainos četrkājainos draugus.”

Palīdzība patversmēm no līdzcilvēkiem bijusi gan materiālā izteiksmē mērojama, gan morāla – daudzi ziedojuši laiku un darbu. Taču aprūpēt dzīvniekus jāprot arī brīvprātīgajiem palīgiem. Tādēļ “Labajās mājās”, kur ik gadu nonāk 170 suņi un 270 kaķi, tiek organizētas nodarbības suņu staidzinātājiem. Tajās kinologs stāsta par suņu psiholoģiju un pareizo cilvēka uzvedību dažādās situācijās saskarsmē ar suni.

Par simbolisku samaksu var piedalīties arī suņu socializēšanas un paklausības nodarbībās. “Tā ir gan neformālā izglītība un jauniegūtas prasmes suņu socializācijas un treniņu jomā, gan praktiskā integrācija un saliedēšanās starp līdzīgi domājošiem cilvēkiem, ar līdzīgām interesēm,” stāsta “Labo māju” kolektīvs. Ziedojumi par dalību patversmes organizētajos pasākumos tiek izlietoti dzīvnieku uzturēšanai.

Šīs patversmes kolektīvam liels izaicinājums bija arī divu jaunu granulu apkures katlu iegāde un uzstādīšana. Lai nodrošinātu dzīvnieku labturībai un darbinieku labsajūtai atbilstošu temperatūru aukstajos mēnešos, bija nepieciešama savu mūžu nokalpojušā apkures katla nomaiņa. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu arī šis darbs paveikts, lai patversmes iemītnieki varētu arī turpmāk baudīt siltumu.  

Taču palīdzība dzīvnieku patversmēm ir nepieciešama regulāri. Aicinām dzīvnieku mīļotājus ielūkoties patversmju “Labās mājas” un “Dzīvnieku draugs” mājaslapās – lai uzzinātu par iespējām patversmes atbalstīt un dzīvniekus adoptēt.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.