Latvijā joprojām ir tūkstošiem cilvēku, kuri savu vienīgo dienas silto maltīti saņem labdarības organizāciju zupas virtuvēs. Tādēļ 2015./2016. gada sezonas aukstajos mēnešos ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu 36 labdarības organizācijas visā Latvijā izsniedz 200 000 siltas maltītes porciju, ik nedēļu palīdzot 2300 mazaizsargātām personām.

Viena no labdarības organizācijām, kas saņem šo Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas "Maizes rieciens" atbalstu labdarības virtuves darbībai, ir Bezvainīgās Vissvētākās Jaunavas Marijas māsu kalpoņu kongregācijas Latvijas Delegatūra. Skatiet video par labdarības virtuvi šajā klosterī:

Vienlaikus labdarības organizācijās ir vērojama tendence labdarības virtuvju skaitam sarukt. Piemēram, 2013. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds finansēja 52 labdarības organizācijas, kas sezonā izsniedza 500 000 siltas maltītes porciju, ik nedēļu palīdzot 6410 personām. Savukārt 2014. gadā organizāciju pieteikumu skaits samazinājās – 40 organizācijas izsniedza 300 000 porciju, nedēļā palīdzot 3890 personām. Arī šogad organizāciju ir mazāk – 36. Labdarības virtuvju karti aplūkojiet programmas "Maizes rieciens" mājas lapā (sadaļā “Labdarības virtuves sezona 2015/2016”).

No 2013. gada Borisa un Ināras Teterevu fonda īstenotās labdarības programmas "Maizes rieciens" mērķis ir dot iespēju trūcīgām un maznodrošinātām personām saņemt regulāru, siltu maltīti no tuvākās apkaimes labdarības organizācijas pārstāvju rokām. Īpašs atbalsts tiek sniegts bērniem, sirmgalvjiem un personām ar īpašām vajadzībām. Programma "Maizes rieciens" turpina iepriekš fonda atbalstīto labdarības akciju "Kopgalds".

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.