Gandrīz divas reizes vairāk Latvijas mājsaimniecību šosezon saņem sēklas, stādus un dārza piederumus, lai varētu pašu spēkiem izaudzēt pārtiku savam saimes galdam. Tos izsniedz 20 bezpeļņas organizācijas, kuras šogad ir saņēmušas Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu. Viena no organizācijām – Ziedot.lv, kura dārza darbiem nepieciešamo sagādās tām mazaizsargātajām personām, kuras būs pieteikušās šīs palīdzības saņemanai.

Noslēdzoties Borisa un Ināras Teterevu fonda programmas  “Pats savam SAIMES GALDAM” projektu konkursam, atbalstu ieguva 7 organizācijas Kurzemē, 5 - Vidzemē, 2 – Zemgalē un 5 – Latgalē. Tās dārzkopības darbos iesaistīs grūtībās nonākušos, taču rosīgus savas apkaimes iedzīvotājus. Savukārt Ziedot.lv projekts aptvers visu Latviju.

Lai arī dārza darbiem nepieciešamo lietu saņemšanai Ziedot.lv ir pieteikušās jau vairākas daudzbērnu un senioru ģimenes, pieteikšanās atbalstam vēl turpinās. Atbalstam Ziedot.lv var pieteikties, brīvā formā rakstot uz e-pastu

Īstenojot projektu ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, Ziedot.lv plāno aptvert vairākus desmitus sociālā riska ģimeņu no dažādiem Latvijas reģioniem, kuras pēc pašu iniciatīvas būs izteikušas vēlmi aktīvi līdzdarboties sava materiālā stāvokļa uzlabošanā. Mazaizsargātie cilvēki no dažādiem Latvijas reģioniem, tostarp ģimenes ar zemiem ienākumiem, personas ar invaliditāti, seniori, daudzbērnu ģimenes, varēs saņemt nepieciešamo atbalstu mazdārziņa ierīkošanai.

“Pandēmijas laikā daudzām Latvijas ģimenēm ir būtiski samazinājušies ienākumi un pat zaudētas darba iespējas. Programma “Pats savam SAIMES GALDAM” dod iespēju pavasara, vasaras sezonā iekopt mazdārziņu un tajā izaudzēto ražu sagatavot ziemas sezonai. Sirsnīgs paldies Borisa un Ināras Teterevu fondam par praktisko un reālo atbalstu tik daudzu ģimeņu grūtajos mirkļos,” stāsta Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Plānots, ka šogad dārza darbos programmas  “Pats savam SAIMES GALDAM” ietvaros iesaistīsies 625 Latvijas mājsaimniecības. Pērn atbalstu saņēma 350 mājsaimniecības. Lielo interesi iesaistīties darbos organizācijas saista ar cilvēku vēlmi pārvarēt pandēmijas sekas – uzlabot ģimenes materiālo situāciju un veselību, aktīvi darbojoties svaigā gaisā. Borisa un Ināras Teterevu fonds šiem organizāciju darbiem piešķīris grantus vairāk nekā 35’000 eiro apmērā.

Aicinām iepazīties ar atbalstīto ieceru apkopojumu: “2021. gadā atbalstītie projekti”.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.