Kopš 2013. gada Borisa un Ināras Teterevu fonds atbalsta centienus iepriekš palīdzības saņēmējiem kļūt par saimniekiem savas saimes galdam. Viņu skaits vairākos gados ir palielinājies trīs reizes. Šogad piešķirts 34 500 eiro atbalsts 12 līdzdarbību veicinošiem projektiem, kuros iesaistīsies un labumu gūs 1200 iedzīvotāji daudzviet reģionos.

Atbalstu bezpeļņas organizācijām fonds sniedz labdarības programmā „Maizes rieciens”. Aplūkojiet rezultātus skaitļos arī infografikā.

Organizācijas projektu ietvaros sarūpē sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus gan novada trūcīgo ģimeņu piemājas dārzu ierīkošanai, gan biedrību pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Visas vasaras garumā būs iespēja saņemt konsultācijas par dārza kopšanu, savukārt rudenī – par ražas uzglabāšanu ziemai un konservēšanu.

Turklāt vairākos projektos daļa no izaudzētās ražas rudenī tiks ziedota trūkumā nonākušajiem cilvēkiem, kas nevar par sevi parūpēties paši. Savukārt divās organizācijās mazaizsargātie iedzīvotāji apgūs amatniecības prasmes papildu ienākumu gūšanai savām ģimenēm.

Ugālē biedrība “Ugāles attīstība” un Skrundā biedrība “Mini SD” nepilnu hektāru lielos dārzos audzēs ražu labdarības virtuves nākošās aukstās sezonas darbībai. Dārza kopšanā un ražas novākšanā biedrības iesaistīs cilvēkus, kas ziemas mēnešos saņem siltu maltīti labdarības virtuvēs.

Talsu novada fonds jau ceturto sezonu, Viduslatgales pārnovadu fonds Preiļos – otro, savukārt Kandavas novada iespēju fonds - pirmo sezonu apkārtējo novadu mazturīgajām ģimenēm izsniedz sēklas, stādus un dārza piederumus, lai iekoptu savus dārziņus un izaudzētu ražu. Tādējādi no palīdzības saņēmējiem kļūstot paši par saimniekiem savas saimes galdam. Iesaistītie saņems arī nepieciešamās konsultācijas par dārza kopšanu un ražas sagatavošanu ziemai. Rudenī neliela daļa no izaudzētās ražas ierasti tiks dāvāta arī citiem – labdarības virtuvēs.

Padurē un Ilzenē skolas vecuma mazpulcēni vasarā rūpēsies un iekops dārzu, ravēs un laistīs, rudenī novāks un sagatavos ziemai izaudzēto ražu.

Liepājas Neredzīgo biedrībā un Pestīšanas Armijas Daugavpils korpusā projekta dalībnieki apgūs amatniecības prasmes un sagatavos roku darinājumus, kurus pārdos gada tirdziņos, tādējādi iegūstos līdzekļus savu ģimeņu vajadzībām. Liepājā vājredzīgie un neredzīgie pielietos iemaņas polimērmāla rotu un suvenīru izgatavošanā un tapošanā, savukārt Daugavpilī labdarības virtuves apmeklētāji gatavos sienas dekorus – koka dēlīšus ar īpašiem uzrakstiem.

Andzeļos 30 bērni vecumā no 8 līdz 15 gadiem skolas brīvlaikā mācīsies pagatavot paši sev maltīti no dažādiem produktiem, tajā skaitā, dārza un meža veltēm. Bērni ar sagatavos arī 6 kultūras pasākumus, iepriecinot aptuveni 200 cilvēku.

Dagdas novada Šķaunē, Bērziņos un Ezerniekos Latvijas Sarkanā Krusta nodaļa papildus sēklu un stādu dāvinājumam dārzu iekopšanai, deviņām ģimenēm ar bērniem dāvinās arī dējējvistas. Projekta laikā daļa olu ziedos sirmgalvjiem, pilsētas daudzbērnu ģimenēm un Krāslavas labdarības virtuvei.

Siguldā biedrības “Cerību spārni” plašo dārzu apsēs un apstādīs, lai visu vasaru 35 cilvēki ar īpašām vajadzībām un sešas ģimenes apgūtu sociālas prasmes un spētu paši izaudzēt pārtiku savam galdam. Izaudzēto sagatavos uzglabāšanai un patērēšanai ziemā.

2013. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds sāka atbalstu līdzdarbības pasākumiem, iesaistot labdarības virtuvju apmeklētājus un citu organizācijas redzeslokā esošo mazaizsargātos iedzīvotājus praktiskās aktivitātēs savas dzīves uzlabošanā. Trīs sezonās līdzdarbības pasākumiem atbalstu saņēmuši 28 organizāciju projekti, iesaistot 2365 palīdzības saņēmējus, tostarp bērnus.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.