Par Ziemassvētku noskaņu tūkstošu vientuļo senioru namos arī šogad parūpējās Latvijas kopienu fondu ļaudis un simtiem brīvprātīgo daudzviet Latvijā. Sarūpētajās paciņās sirmgalvji saņēma gan svētku apsveikumu, gan arī cienastu svētku galdam.

Viduslatgales pārnovadu fonda vadītāja Janīna Beča ciemos pie sirmgalvjiem

Šādi sirmgalvju iepriecināšanas pasākumi regulāri notiek ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu visa gada garumā. 2017. gadā svētku paciņas dalītas 24 novados un apdzīvotajās vietās, tās saņēma teju 3500 sirmgalvji.

Šajā sezonā notikuši arī 12 svētku pasākumi, kurus apmeklēja teju 2500 pensionāri. Tajos seniori gan bauda kopā būšanas prieku, gan saņem svētku paciņas. Vientuļajiem senioriem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar piedalīties pasākumos, paciņas mājās nogādā brīvprātīgie.

Viduslatgales pārnovadu fonda  vadītāja Janīna Beča stāsta: “Ziemassvētku laikā apciemojām 350 Preiļu un Riebiņu novada vientuļos seniorus.  Šogad šajā labdarības projektā iesaistījās vairāk kā 30 brīvprātīgie - gan jaunieši, gan pieaugušie. Īpašs paldies  Jāņa Eglīša Valsts ģimnāzijas audzēkņiem, kuri izgatavoja skaistus Ziemassvētku apsveikumus un palīdzēja nogādāt svētku paciņas gan pilsētā, gan laukos. Seniori silti uzņem jauniešus, daudzi sirsnīgi pateicas Borisam un Inārai Tetereviem un fondam par dāvanām, un novēl labu veselību un dievpalīgu visos labajos darbos un nodomos. Arī ģimnāzijas jaunieši bija ļoti priecīgi par iespēju piedalīties labdarībā un satikt vecos ļaudis, kuri savas dienas bieži pavada vieni, dziļos laukos.”

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.