6. augustā Mazirbe pulcēs lībiešus jeb līvus un viņu draugus. Saglabājot un turpinot unikālas tradīcijas, arī šogad Lībiešu savienība ar Borisa un Ināras Teterevu fonda līdzatbalstu organizē Lībiešu svētkus - “Līvi starp zemi un jūru”.

Svētkus ievadīs dievkalpojums Mazirbes luterāņu baznīcā. Pēc svinīgas atklāšanas pie Lībiešu tautas nama svētku dalībnieki dosies uz jūrmalu, lai saņemtu laba vēlējumus svētku dienai no Jūras mātes, kopā ieskandinātu zemes un jūras melodijas. Dienas gaitā atvērs “Lībiešu gadagrāmatu 2016”.

Viens no galvenajiem lībiešiem starp zemi un jūru šogad ir Jānis Princis, vecākais (1796-1868), – pirmais rietumlībiešu kultūras darbinieks, zvejnieks, jūrnieks, skolotājs. Viņam šogad 220. Viņa veikums lībiešu un latviešu kultūrvēsturē, neparastais dzīvesstāsts un personība uzrunās ikvienu svētku dalībnieku un interesentu.   

Svētkos Mazirbē tautas nostāstus teiks un dziesmas izdziedās aktrise Zane Jančevska programmā “Dziesmu Dance”. Tartu Universitātes tautas deju ansamblis (vadītāja Aveli Asberes) izdejos gan igauņu tautas dejas, gan arī mūsdienu deju rakstus.

Pievakarē svētku dalībnieki atkal būs starp zemi un jūru – Uguns rituālā jūras malā. Svētku izskaņā - zaļumballe līdz rītam kopā ar Zaļā galma kapelu.

Vēl dienu iepriekš – 5. augustā - Mazirbes luterāņu baznīcā svētkus ieskandinās Salaspils jauktais koris “Lōja” (diriģents Ģirts Gailītis). Koncerta sākums plkst.20.00.

Vairāk par svētkiem arī Latvijas Radio raidījumā „Kultūras rondo”.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.