Godinot pirms gada mūžībā aizgājušo filantropu un ilggadējo Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) atbalstītāju, absolventu un Goda doktoru Borisu Teterevu, RSU ir pieņēmusi lēmumu viņa vārdā nodēvēt universitātes modernāko auditoriju, kas atrodas RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Anniņmuižas bulvārī 26a.

“Boriss Teterevs ir sniedzis nozīmīgu ieguldījumu RSU attīstībā. Borisa un Ināras Teterevu kopīgi dibinātais fonds daudzus gadus ir finansiāli atbalstījis RSU Inteliģences akadēmiju, studentus un pasniedzējus, kā arī palīdzējis izstrādāt universitātes attīstības stratēģiju. Borisa Tetereva labsirdība un dzīvesprieks vienmēr paliks mūsu gaišā piemiņā,” atzīst RSU rektors profesors Aigars Pētersons. “Fonda un universitātes sadarbība vienmēr ir bijusi savstarpēji izprotoša un atbalstoša. Mēs pateicamies Inārai Teterevai, ka ģimenes labdarības fonds turpina atbalstīt RSU, veidojot jaunus, sabiedrībai nepieciešamus projektus.”

Filantrops Boriss Teterevs. Foto: Ilmārs Znotiņš

Profesors Aigars Pētersons norāda, ka Borisa Tetereva vārda piešķiršana RSU modernākajai auditorijai atgādinās ikvienam RSU studentam, docētājam un augstskolas viesim par Borisa Tetereva nesavtīgo devumu augstākajai izglītībai un zinātnei. Boriss Teterevs bija, ir un būs paraugs ikvienam RSU absolventam.

Ņemot vērā epidemioloģiskos drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, svinīgais pasākums par godu šim notikumam notiks 2021. gada martā, kad RSU norisināsies Otrā starptautiskā zinātnes nedēļa. Tās ietvaros norisināsies vairākas straptautiskas konferences, diskusijas un meistardarbnīcas, pulcējot vairākus simtus pētnieku un studentu no visas pasaules.

Boriss Teterevs dzimis 1953. gada 5. novembrī, devies mūžībā 2019. gada 21. septembrī. 1980. gadā absolvēja Rīgas Medicīnas institūtu (tagad – Rīgas Stradiņa universitāte). Pēc tam  deviņus gadus praktizēja Rīgas pilsētas 4. slimnīcā un Rīgas pilsētas 5. slimnīcā. Vēlāk pievērsās  uzņēmējdarbībai. 2010. gadā kopā ar dzīvesbiedri Ināru Teterevu nodibināja ģimenes labdarības fondu.

Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts ir bijis svarīgs simtiem studentu, docētāju, zinātnieku un absolventu. Piešķirot dažādas stipendijas studentiem un pasniedzējiem, kā arī finansējot studiju kursu modernizācijas projektus, fonds ir atbalstījis RSU kopš savas darbības pirmsākumiem un turpina to darīt arī šodien. 2020. gadā fonds piešķīra finansējumu universitātei koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 izpētei, ļaujot RSU zinātniekiem daudz straujāk un aktīvāk veikt pētījumus visas sabiedrības labā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.