Filantropa Borisa Tetereva piemiņai

2019. gada 2. oktobris

Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē dievkalpojumā filantropa Borisa Tetereva piemiņai daudzi domās un vārdos atcerējās viņa sabiedrisko un labdarības darbību Latvijā un citās valstīs. Atcerējās personību, kuras mūžs, darbi, idejas un aizrautība mainīja pasauli, Latviju, sabiedrību un līdzcilvēku pasaules redzējumu.

Boriss Teterevs reiz teica: “Cenšos uzlabot šo pasauli – veselības aprūpi, izglītību, protams, mākslu. Kāpēc? Vienkārši es tā vēlos. Patīkami, kā krieviski saka, творить добро (darīt labu). Turklāt, ir svarīgi, ka šajā jautājumā esam uz viena viļņa ar sievu Ināru.” Darīt labu ir bijis viņa dzīves kredo, katras darbības pamats un patiesa pārliecība.

Labdarības darbs gadu laikā uzkrājis daudzus īpašus veikumus. No Rundāles pils restaurācijas un izcilu mākslas izstāžu organizēšanas Latvijā līdz atbalstam desmitiem labdarības virtuvju. No atbalsta bērnu skološanās gaitām Nepālā, zemkopjiem Gvatemalā un Gvinejā-Bisavā līdz stipendijām izciliem, talantīgiem jauniešiem - medicīnā, mākslā un mūzikā Latvijā. No palīdzības dzīvnieku patversmēm Latvijā līdz gorillu un ziloņu glābšanai Āfrikā un Taizemē.

Šajos gados fonds īstenojis darbus piecās jomās – izglītība un zinātne, kultūra un māksla, sociālā palīdzība, kopienu attīstība un rūpes par dzīvniekiem, atbalstot simtiem organizāciju un sniedzot palīdzību tūkstošiem un tūkstošiem gan Latvijā, gan ārvalstīs – gandrīz visos pasaules kontinentos.

Filantropa Borisa Tetereva piemiņai veltīts publisks dievkalpojums notika 2019. gada 2. oktobrī Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē V. E. Rīgas arhibīskapa-metropolīta Zbigņeva Stankeviča vadībā. Tajā ikvienam bija iespēja iedegt svecīti un kopīgi kavēties domās, tā godājot Borisa Tetereva piemiņu.

Aicinām noskatīties arī LTV7 sižetu "Прощание с меценатом Борисом Тетеревым", LTV7 sižetu "Памяти Бориса Тетерева" un Latvijas Radio ierakstu, kas tapuši, Borisu Teterevu pieminot.

Boriss Teterevs (05.11.1953 – 21.09.2019) dzimis Rīgā, mācījies Rīgas 10. vidusskolā, studējis Rīgas Medicīnas institūtā (tagad – Rīgas Stradiņa universitāte). Pēc absolvēšanas deviņus gadus praktizējis Rīgas pilsētas 4. slimnīcā un Rīgas pilsētas 5. slimnīcā. Līdz 2008. gadam nodarbojās ar uzņēmējdarbību Latvijā un ārvalstīs

2010. gadā kopā ar dzīvesbiedri Ināru Teterevu nodibināja ģimenes labdarības fondu.

Borisam Teterevam pasniegts Ministru kabineta Atzinības raksts par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un Triju Zvaigžņu ordenis. Boriss Teterevs kļuvis par Rīgas Stradiņa universitātes Goda doktoru (Doctor honoris causa), Latvijas Universitātes un Latvijas Mākslas akadēmijas Goda biedru un Latvijas Zinātņu Akadēmijas Goda locekli.

2015. gadā filantrops Boriss Teterevs pievienojas pasaules lielākās līderu alianses - Club de Madrid oficiālo personu lokam (President’s Circle). Aliansi vada Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, Latvijas Valsts prezidente laikā no 1999. līdz 2007. gadam.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.