Februārī Teātris.zip izrādes LTV7

2017. gada 2. februāris

Raidījuma “Teātris.zip” ietvaros, kas tapis ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, februāra svētdienu vakaros LTV7 ēterā būs skatāmas trīs izcilas teātra izrādes: Nacionālā teātra “Osedžas zeme” un “Raiņa sapņi”, kā arī Valmieras teātra “Eņģeļa kreisais spārns”.

Kā ierasts, pirms izrādes raidījumā “Teātris.zip” Ojārs Rubenis tiksies ar aktieriem un izrāžu veidotājiem. Visas februārī LTV7 ēterā skatāmās izrādes būs redzamas arī internetā 7 dienas pēc ētera.

Svētdien, 5. februārī, pulksten 20.00 LTV7 ēterā - Nacionālā teātra izrāde “Osedžas zeme”, kurā ģimene uzsvērta kā viena no dzīves pamatvērtībām. Tajā tiek risinātas sarežģītas attiecības starp ģimenes locekļiem, kas nav viennozīmīgi definējamas, tādēļ lēmumus pieņemt ir grūti un kļūdas ir neizbēgamas. Ikviens skatītājs arī no savas pieredzes varēs diskutēt ar režisora Valtera Sīļa izvēlēto izcilo aktieru ansambli. Vairāk par izrādi – Ojāra Rubeņa sarunā ar aktieriem raidījumā “Teātris.zip”. 

Pēc nedēļas, 12. februārī, pulksten 20.00 LTV7 ēterā būs skatāma smeldzīgā Valmieras teātra izrāde par mūsdienu pasaules vērtībām – “Eņģeļa kreisais spārns”. Tas ir stāsts par piecu bērnu ģimeni brīdī, kad vecāki paliek bez mājām un bērni atrod attaisnojumu, lai neuzņemtos rūpes par viņiem. Stāsts par vecās un jaunās paaudzes attiecībām, kuras nebūt nav vienkāršas, taču mums visiem ir iespēja mainīties. Skatītājiem būs iespēja baudīt smalko attiecību tēlojumu Valmieras teātra meistaru Skaidrītes Putniņas un Riharda Rudāka izpildījumā. Viņi, kā arī jaunākās paaudzes aktrise Inese Pudža un režisore Inese Mičule, viesosies pie Ojāra Rubeņa raidījumā “Teātris.zip”.  

Savukārt 19. februārī pulksten 20.00 LTV7 ēterā skatītāji varēs vērot Nacionālā teātra izrādi, kas tapa, gatavojoties Raiņa 150 jubilejai, “Raiņa sapņi”. Veiksmīgā Nacionālā teātra sadarbība ar vienu no izcilākajiem Krievijas un arī Eiropas režisoriem – Kirilu Serebreņņikovu – devusi iespēju attīstīt teātra valodu un skatītājiem ieraudzīt aktierspēles neierobežotās iespējas. Studējot Raiņa personību, režisoram kopā ar literārā materiāla veidotāju Ievu Struku izdevies iestudēt asociatīvi un vizuāli iespaidīgu izrādi, kas ikvienam skatītājam ļauj emocionāli un intelektuāli iepazīt Raini no jauna skatu punkta. Raidījumā “Teātris.zip” pie Ojāra Rubeņa viesosies Ieva Struka, Kirils Serebreņņikovs un komponists Jēkabs Nīmanis, kurš saņēma “Spēlmaņu nakts 2015” balvu par oriģinālmūziku izrādei.

Kopš 2012. gada rudens “Teātris.zip” sezonās ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu Latvijas iedzīvotājiem ierakstā un tiešraidēs ir bijusi iespēja vērot 133 dažādu laiku Latvijas teātru labākās izrādes. Paralēli Latvijas Televīzija veikusi 97 Rīgas un reģionu teātru labāko izrāžu ierakstus. Tās ir izrādes, kas iekļautas Latvijas kultūras kanonā, kā arī iestudējumi, kas uzskatāmi par sava laika zīmēm.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.