Visapkārt valda svētku noskaņas. Arī Latvijas Radio raidījumi “Radio mazā lasītava” un “Grāmatu otrdiena” iepazīstina ar grāmatām, kas veltītas Dziesmu un deju svētkiem. Aicinām klausīties raidījumu ierakstus – tie pieejami internetā neierobežotu laiku.

Latvijas Radio 1 raidījumā “Radio mazā lasītava” ar grāmatu aktualitātēm iepazīstina žurnāliste Ingvilda Strautmane un aktieris Gundars Āboliņš, kurš priekšā lasa jaunāko grāmatu fragmentus. Savukārt Latvijas Radio 4 raidījumā “Grāmatu otrdiena” par literārajiem jaunumiem vēsta Ilona Jahimoviča.

Īpaša uzmanība abos raidījumos veltīta aktiera Viļa Daudziņa grāmatai “Pirmie latviešu dziedāšanas svētki bildēs”. To veidotāji stāsta: “Kad aktieri lomai pirms filmēšanas katrreiz tik ilgi grimē, ka paliek garlaicīgi, tad aktieris izdomā, ka pa to laiku var taču zīmēt ar pirkstu telefonā nelielas ainiņas kā kadrus, tad parādīt kolēģiem un vēl pierakstīt klāt kādu mīlīgu, asprātīgu īstekstu. Šis aktieris, kuru tik ilgi grimēja Berharda Dīriķa lomai filmā “Zeme, kas dzied”, ka viņš sāka zīmēt telefonā, ir Vilis Daudziņš.”

Par Viļa Daudziņa grāmatu stāsta arī raidījums “Grāmatu otrdiena”. Tajā viesojās arī grāmatas "Pastāsti par dziesmusvētkiem" autors Māris Bērziņš. Par Dziesmu svētku pirmsākumiem stāsta Rīgas Latviešu biedrības viceprezidente Gaida Jablovska. Raidījuma veidotāji vērš uzmanību, ka visas vasaras garumā Rīgas Latviešu biedrības namā apskatāma izstāde, kas veltīta Pirmo Dziesmu svētku četrām dienām, kas notika tieši pirms 150 gadiem no 1873. gada 26. līdz 29. jūnijam.

Šosezon izskanējušos raidījumus grāmatu mīļotāji ir aicināti klausīties internetā. To vidū Ilonas Jahimovičas un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktiera Anatolija Fečina stāstījums par Daugavpils dzejnieku Alekseju Solovjovu. Par Zanes Daudziņas dienasgrāmatu "Mans kara gads", kurā ikdiena mijas ar skaudru tonalitāti, stāsta “Radio mazā lasītava”. Raidījums iepazīstina arī ar Karīnas Tvilas romānu "Tas ir tikai cilvēciski", lingvistisku trilleri – baltkrievu rakstnieka Viktara Marcinoviča romānu "Mova" un citiem grāmatu jaunumiem.

Raidījumi "Radio mazā lasītava" un "Grāmatu otrdiena" top ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

Foto: Daniels Joffe/Latvijas Radio, Agita Bērziņa/Latvijas Radio, Santa Lauga/Latvijas Radio, Artis Veigurs, Neputns publicitātes attēls.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.