Kā allaž vasarā, Latvijas kopienu fondi priecē savas apkaimes labvēļus ar košajiem bumbu rallijiem – labdarības loterijām, kurās ikviens var gan palīdzēt īstenot izcilas ieceres, gan arī izbaudīt kopā būšanas prieku.

Bumbu ralliji jeb loterijas, kurās Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītie kopienu fondi vāc naudu labdarības iecerēm, ir kļuvušas jau par tradicionālu veidu kā piesaistīt līdzekļus sava novada labdarības projektiem.

 

Tuvākie bumbu ralliji notiks:

-          29. jūlijā Valmieras pilsētas svētkos,

-          4. augustā Limbažu svētku laikā,

-          12. augustā Talsos, Dižmāras gadatirgus laikā.

 

 

Šogad tie jau ir notikuši Ķekavā, Apē un Līvānos. Ķekavas bumbu rallijā saziedotos teju 1500 eiro Ķekavas novada fonds novirzīs projektu konkursa "Savam novadam" finansēšanai. Apē gandrīz 630 eiro Alūksnes un Apes novada fonds izlietos vēsturiskā Vietrāža atjaunošanai. Savukārt Līvānos Viduslatgales pārnovadu fonds vairāk nekā 1000 eiro novirzīs Jauniešu ideju projektu konkursam.

Bumbu rallijos apmaiņā pret ziedojumu ikviens interesents iegūst Labdarības bumbu rallija karti ar unikālu numuru, kas uzrakstīts arī uz ziedotāja izvēlētās bumbiņas. Bumbiņas tiek ripinātas no paaugstinājuma vai arī iebērtas un vēlāk izmakšķerētas no upes. Pirmās, kas finišē, saņem kopienu fondu sarūpētās balvas, bet iegūtie ziedojumi ir atbalsts fondu labdarības projektiem.

Kopš 2012. gada Latvijas kopienu fondi labdarības pasākumos piesaistījuši 1,2 miljonus eiro, kas devuši iespēju piepildīt iedzīvotāju ieceru simtus pilsētās un novados. Atbalstīti izglītības projekti, kultūras pasākumi, apkārtnes labiekārtošana, veselības, sociālās labklājības, sporta jomas, jauniešu iniciatīvas un ieceres sava novada popularizēšanai. Visbiežāk kopienu fondi līdzekļus piesaista labdarības tirdziņos, labdarības izsolēs un koncertos, bumbu rallijos, organizējot ziedojumu kastītes pasākumos.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.