Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu Muzeju naktī un dienu pirms un pēc tās, no 20. līdz 22. maijam, muzeja ātrijā mākslinieka Dmitrija Gutova instalācija “Gondola” tiks atdzīvināta skaņu-gaismu-video valodā.

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ātrijā pastāvīgi var aplūkot sastingušas, īstas Venēcijas gondolas „sprādzienu” – Borisa un Ināras Teterevu fonda dāvināto pasaulē ievērojamā Krievijas laikmetīgās mākslas autora Dmitrija Gutova īpaši muzejam veidoto mākslas darbu „Gondola”.

2012. gadā, atklājot šo mākslas objektu, tika radīta iespaidīga multimediāla performance, kur videoprojekcijas, mūzika, dzeja kalpoja vienotam mērķim – konkrētā mākslas darba simboliskās jēgas izcelšanai. Muzejs šogad svin piecu gadu jubileju, un kā dāvanu saviem skatītājiem piedāvās Gondolas multimediālās performances atkārtojumu. To apmeklētāji vērtējuši kā vienu no vizuāli iespaidīgākajiem notikumiem pēdējos gados.

Ieeja performancē brīva, to būs iespējams aplūkot:

20. maijā plkst. 18.00–22.00

21. maijā plkst. 18.00–01.00

22. maijā plkst. 18.00–22.00

Dmitrija Gutova “Gondola” šo gadu laikā ir kļuvusi par vienu no Rīgas kultūrvides nozīmīgākajiem pieturas punktiem. Zem tās tiek norunātas satikšanās, pulcējas apmeklētāji un norisinās daudzveidīgi vietēja un starptautiska mēroga kultūras pasākumi.

Plašāk par performanci Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA mājas lapā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.