2021./2022. gada sezona ir desmitā kopš LTV ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu ieraksta un raidījumā "Teātris.zip" demonstrē Latvijas teātru iestudējumus. Desmit gados izrādes noskatījās 7 102 500 LTV skatītāju. Šogad raidījumu ciklā gaidāmi jauni demonstrējumi. Savukārt “Teātris.zip” īpašajā izlasē esošās izrādes aicinām skatīties jau tagad.

Kopš 2012. gada rudens, kad tika svinīgi atklāta Borisa un Ināras Teterevu fonda un LTV raidījuma “Teātris.zip” sadarbība, LTV1 un LTV7 pārraidīta 231 izrāde. No tām 163 ir vakara izrādes un 68 – dienas izrādes no teātriem visā Latvijā. Savukārt ierakstītas ir 169 Rīgas un reģionu teātru izrādes, kas uzskatāmas par sava laika zīmēm.

Raidījumu un izrāžu cikls “Teātris.zip” jau kopš pirmsākumiem bauda LTV skatītāju mīlestību. Arī šīgada Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras” balsojumā “Teātris.zip” starp vairākiem desmitiem kultūrvietu ir ierindojies trīs izcilāko veikumu virsotnē kategorijā “Kultūrvieta”.

Raidījuma pastāvēšanas gados visbiežāk ierakstīti un pārraidīti Latvijas Nacionālā teātra, Dailes teātra, Jaunā Rīgas teātra, Valmieras Drāmas teātra, Liepājas teātra iestudējumi. Ierakstītas arī vairākas M. Čehova Rīgas Krievu teātra, Daugavpils teātra, Leļļu teātra izrādes, kā arī izrādes krievu valodā un latgaliski.

"Teātris.zip" turpina ierakstīt izrādes dažādos Latvijas teātros, piedāvājot LTV skatītājiem labākās dažādu laiku izrādes tagad un nākotnē.

Taču, lai padarītu teātra mākslu pieejamu vēl plašākai auditorijai, Latvijas Televīzija sadarbībā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu izveidojusi arī "Teātris.zip" īpašo izrāžu izlasi. Tajā izrādes ir pieejamas neierobežotu laiku, atšķirībā no jau ierastās iespējas ēterā redzētās izrādes skatīties nedēļu. Raidījumu cikla "Teātris.zip" arhīvu aicinām skatīties šeit.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.