Latvijas Televīzija kopā ar Borisa un Ināras Teterevu fondu raidījumu cikla “Teātris.zip” skatītājiem piedāvā trīs aizraujošas teātra izrādes – M.Čehova Rīgas Krievu teātra izrādi “Mīlas svētība”, Daugavpils teātra izrādi “Latgaliešu rulete” un Nacionālā teātra izrādi “Jūtu tektonika”. Šomēnes izrādes skatāmas svētdienās, LTV7 ēterā un internetā.

Kā ierasts, pirms izrādes raidījumā “Teātris.zip” skan Ojāra Rubeņa sarunas ar aktieriem un izrāžu veidotājiem.

Pirmā mēneša izrāde - vizuāli skaistā un muzikāli smalkā M.Čehova Rīgas Krievu teātra izrāde “Mīlas svētība” - ar komponista Artūra Maskata oriģinālmūziku, ko raidījums skatītājiem piedāvāja 4.decembrī.

Raiņa un Aspazijas 150.jubilejas gadā ikviens teātris ir parādījis savu skatījumu uz abu dzejnieku dzīvi un darbiem. Režisors Igors Koņajevs ir izveidojis Raiņa un Aspazijas biogrāfiju, izsekojot pašu rakstnieku dzejai un fragmentiem no lugām “Uguns un nakts” un “Spēlēju, dancoju”. 

Savukārt vēl līdz 25.decembrim raidījuma vietnē ir skatāma Daugavpils teātra komēdija latgaliešu valodā – “Latgaliešu rulete”. Tajā netrūkst nedz asprātību, nedz īstena latgaliešu humora, taču tā nenoliedzami liek arī aizdomāties. Skatītāji pamanīs, ka lugas komiskās līnijas pamatā ir ņemta cilvēka dabas neparedzamība. Pirms izrādes Ojārs Rubenis raidījumā “Teātris.zip” tiksies ar režisoru Oļegu Šapošņikovu un galvenās lomas atveidotāju Kristīni Veinšteinu.

Pirmajos Ziemassvētkos, 25.decembrī, ciklā “Teātris.zip” plkst. 20:30 tiks demonstrēta Nacionālā teātra izrāde “Jūtu tektonika”. “Protams, izrāde ir par mīlestību. Par tās trauslumu, kaislību, spēku, maigumu, raupjumu, nelietību, sāpēm, prieku, atklājumu, sajūsmu, bailēm, cerību, ilgām, tvīksmi, šausmām, noslēpumu, tumsu, gaismu, lepnumu, pazemību, nelaimi un laimi – vienā vārdā – tās Dievišķumu,” atzīst režisors Mihails Gruzdovs. Scenogrāfs Aigars Ozoliņš ievedīs Parīzes atmosfērā ar ielu dziedātājiem un mūžīgiem mīlētājiem. Raidījumā plkst. 20:00 pie Ojāra Rubeņa viesosies aktrises Indra Roga, Lolita Cauka un Liene Sebre.

Raidījumu cikls “Teātris.zip” janvārī atgriezīsies LTV1 ēterā ar jaunām, izcilām un skatītāju augsti vērtētām izrādēm.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.