Šogad 28 bezpeļņas organizācijas ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu vismaz 825 mājsaimniecībām izsniegs sēklas, stādus un inventāru. Iesaistoties dārzkopības projektos, ļaudis pašu spēkiem izaudzēs pārtiku sev un ģimenei. Vairākos projektos iesaistās Latvijā dzīvojošās ģimenes no Ukrainas, kuras radušas patvērumu Latvijā.

Dārza darbiem nepieciešamo ļaudis saņems no 28 bezpeļņas organizācijām, kuras šogad īsteno projektus fonda programmā uzņēmīgajiem un rosīgajiem “Pats savam SAIMES GALDAM”. Organizācijas dārza darbos iesaistīs vismaz 2`700 iedzīvotājus – pieaugušos un bērnus visos Latvijas reģionos.  Tiks īstenoti 8 projekti Kurzemē, 9 - Vidzemē, 6 - Zemgalē, 4 - Latgalē un 1 – Fonda “Ziedot.lv” projekts aptvers visu Latviju. Šogad Borisa un Ināras Teterevu fonds šīs programmas grantos piešķīris - EUR 54`415,-.  

Atbalstu saņēmušās organizācijas projektu dalībniekiem izsniedz sēklas, stādus un dārza kopšanas piederumus savu vai biedrības pārziņā esošo dārzu apstādīšanai. Dalībnieki saņems speciālistu un dārzkopības entuziastu padomus, lai izaudzētu bagātīgu ražu. Daļu no izaudzētā daudzi plāno dāvināt sociālajiem centriem, zupas virtuvēm vai tiem cilvēkiem, kuri paši nevar par sevi parūpēties.

Pašu spēkiem mazdārziņos saimniekos daudzbērnu ģimenes, cilvēki ar invaliditāti, seniori, cilvēki ar zemiem ienākumiem, kuriem nepieciešams atspaids materiālā stāvokļa uzlabošanai. Organizācijas pauž, ka interese iesaistīties dārzkopības projektos pieaug īpaši augsto komunālo maksājumu un produktu cenu dēļ.

Aicinām iepazīties ar atbalstīto ieceru apkopojumu: “2024. gadā atbalstītie projekti”.

2017.-2024. gados atbalstīti kopā 140 projekti, kuros aptvēra 4`340 mājsaimniecību un tajās - 15`870 iedzīvotājus.  Atbalstīto projektu aktivitātes ir aptvērušas vairāk nekā pusi Latvijas novadu un valstspilsētas. Atbalstam iedzīvotājiem programmā šajos gados fonds ir piešķīris kopumā 267`065 eiro.

Pērn atbalstu ieguva 30 bezpeļņas organizācijas, dārzkopības darbos iesaistot 903 mājsaimniecības. 2022. gadā atbalstītas 23 bezpeļņas organizācijas. Tās dārzkopības darbos iesaistīja 814 mājsaimniecības. 2021. gadā atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas un 700 mājsaimniecības. 2020. gadā 12 bezpeļņas organizācijas aptvēra 350 mājsaimniecības. 2019. gadā programmā piedalījās 12 organizācijas un 287 mājsaimniecības. Savukārt 2017. gadā fonda atbalstu saņēma 15 organizācijas un 436 ģimenes.

Programmas īstenošanas gados ģimenes saņēma arī “Saimes galda rokasgrāmatu” – palīgu ģimenēm, kā labāk saimniekot mazdārziņā. Rokasgrāmata veidota, ieklausoties dārzkopības speciālistes Eleonoras Mārciņas padomos, un tā ir pieejama lejupielādei šeit.

Programma uzņēmīgajiem un rosīgajiem “Pats savam SAIMES GALDAM” izveidota 2017. gadā kā turpinājums programmas “Maizes rieciens” (2013-2016) aktivitātei “Atbalsts līdzdarbībai”.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.