Visdrīzāk sociālā distancēšanās un vēlme sarūpēt pārtiku savai saimei pašu spēkiem ir sekmējusi pievēršanos aktivitātēm svaigā gaisā un dārzkopībai. Šobrīd mazdārziņos čakli rosās tās 350 ģimenes, kas ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu saņēma sēklas un stādus, darbarīkus un mēslojumu. Tas ir par 40% vairāk iesaistīto ģimeņu, salīdzinot ar plānoto pavasarī.

Noslēdzoties konkursam programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”, atbalstu šogad ieguva 12 Latvijas bezpeļņas organizācijas. Lai arī pavasarī organizācijas plānoja zemkopības darbos iesaistīt 250 mājsaimniecības (800 cilvēkus), rezultāti izrādījušies izcilāki – šobrīd projektos piedalās vairāk nekā 350 mājsaimniecību, aptverot vairāk nekā 1250 personas; lielā daļa – daudzbērnu ģimenes.

Visbiežāk ģimenes audzē kartupeļus, tomātus, gurķus, burkānus, bietes, kabačus, ķirbjus, kāpostus, dažādus zaļumus. Daļa ģimeņu ražas steidzināšanai ir izmantojušas agroplēvi kartupeļiem, gurķiem, salātiem un redīsiem un šobrīd jau nobaudījušas pirmos darba rezultātus – zaļumus, salātus un pat redīsus. “Tas, cik liela būs raža, ir atkarīgs arī no laika apstākļiem. Taču ģimenes čakli strādā, lai rezultāts būtu pēc iespējas bagātīgāks,” pauž Kandavas novada iespēju fonda pārstāve Ērodeja Kirillova.  

Viņai piekrīt Sandra Pilskalne no Kārķu iniciatīvas veicināšanas biedrības “Ugunspuķe”, papildinot, ka būtiski ir ne tikai izaudzēt pašam, bet arī redzēt, ko dara citi. Tādēļ biedrība plāno jūlijā rīkot braucienu ar velosipēdiem: “Apciemosim un aplūkosim iesaistīto ģimeņu dārzeņkopības rezultātus, vienlaikus mācoties vienam no otra.”

Šogad programmā “Pats savam SAIMES GALDAM” atbalstīti 5 projekti Kurzemē, 4 projekti Vidzemē, 1 projekts Zemgalē un 2 projekti Latgalē. Tās savos reģionos īsteno projektus, zemkopības darbos iesaistot vietējos iedzīvotājus, tādējādi uzlabojot viņu dzīves apstākļus. Borisa un Ināras Teterevu fonds šiem darbiem šogad piešķīris grantus 18’680 eiro apmērā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.