3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā norisinājās trešā apbalvojuma „Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremonija. Laureāti apbalvoti piecās jomās – novadpētniecība, zinātne, bērni un jaunieši, tautsaimniecība un literatūra. Visi pieci saņēma tēlnieces Olgas Šilovas darināto Imanta Ziedoņa statueti un naudas balvu 3000 eiro apmērā, ko nodrošina mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

„Izjūtam īpašu aizkustinājumu tādēļ, ka laureāti ir mūsu tautas izvirzītie cilvēki - viņu darbs ir pamanīts un novērtēts. Šī balva un mūsu fonda atbalsts ir cildinājums laureātu spējām un tieksmei vairot mūsu dzimtenes krāšņumu,” pauž mecenāte Ināra Tetereva.

Fotogrāfijā no kreisās: Jānis Galzons, Juris Paulovičs, Daiga Zirnīte, Egils Stalidzāns, Andris Jenerts. Foto: Klāvs Vasiļevskis

Apbalvojuma laureāti šogad ir Rūjienas mākslas skolas direktors Jānis Galzons (novadpētniecība), LLU profesors un LU vadošais pētnieks Egils Stalidzāns (zinātne), Siguldas novada jaunrades centra mehatronikas pulciņa iedvesmotājs Andris Jenerts (bērni un jaunieši), zemnieku saimniecības “Ķelmēni” īpašnieks Juris Paulovičs (tautsaimniecība) un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Daiga Zirnīte (literatūra).

Plašāk par apbalvojumu un laureātiem lasiet vietnē www.laiksziedonim.lv

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" apbalvojumu iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau trešo gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.