Vairāk nekā 750 mājsaimniecību visos Latvijas reģionos čakli rosās, rūpējoties par šosezon iesēto ražu. Tas ir piecos gados lielākais dalībnieku skaits, kuri ir iesaistījušies Borisa un Ināras Teterevu fonda programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”. Ļaudis, saņemot sēklas, stādus un dārza piederumus, ir iekopuši mazdārziņus un jau bauda pirmo ražu.

Dārzkopības darbus grūtībās nonākušajiem cilvēkiem palīdz veikt 23 organizācijas, kuras šogad ir iesaistījušās programmā “Pats savam SAIMES GALDAM”.  Saņēmušas Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, tās ir palīdzējušas ļaudīm iegādāties visu nepieciešamo dārza darbu veikšanai, kā arī nodrošina pieredzējušu speciālistu un dārzkopības entuziastu konsultācijas. Organizācijas pauž, ka tādējādi cilvēki saņem gan materiālu atspaidu, gan apgūst jaunas iemaņas.

Pašu spēkiem izaudzēt pārtiku savam saimes galdam ļaudīm palīdz 7 organizācijas Kurzemē, 7 - Vidzemē, 3 - Zemgalē, 5 – Latgalē. To projektos piedalās attiecīgo organizāciju reģionu ļaudis. Savukārt Ziedot.lv projekts aptver visu Latviju. Borisa un Ināras Teterevu fonds šiem darbiem ir piešķīris grantus 42’500 eiro apmērā.

Visbiežāk ģimenes izvēlas audzēt kartupeļus, burkānus, tomātus, sīpolus, bietes un gurķus. Daļu no izaudzētā daudzi plāno dāvināt sociālajiem centriem, zupas virtuvēm vai tiem cilvēkiem, kuri paši nevar par sevi parūpēties.

Aicinām iepazīties ar atbalstīto ieceru apkopojumu: “2022. gadā atbalstītie projekti”.

Pērn atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas. Tās dārzkopības darbos iesaistīja vairāk nekā 700 mājsaimniecības visos Latvijas reģionos. 2020. gadā 12 bezpeļņas organizācijas dārza darbiem nepieciešamo izsniedza vairāk nekā 350 mājsaimniecībām. Arī 2019. gadā programmā piedalījās 12 organizācijas, projektos iesaistot 287 mājsaimniecības. Savukārt 2017. gadā fonda atbalstu saņēma 15 organizācijas, kuru vadībā dārzkopības darbus veica 436 ģimenes.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.