Nu jau par tradicionāliem ir kļuvuši bumbu ralliji jeb jautras labdarības loterijas, kurās Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītie kopienu fondi piesaista līdzekļus sava novada labdarības projektiem. Šovasar notikušajos bumbu dzīšanas svētkos kopienu fondi ir savākuši 10 708 eiro.

Bumbu ralliji ir notikuši Ķekavā, Apē, Līvānos, Valmierā, Limbažos un Talsos. Kopienu fondi atzīst, ka šādas iniciatīvas palīdzēt gan īstenot izcilas ieceres, gan arī izbaudīt kopā būšanas prieku.

Rekordlielu summu - 4400 eiro – saziedoja Valmieras novada iedzīvotāji. To Valmieras novadu fonds pievienos projektu konkursa “Sev, tev, novadam” uzkrājumam. Jau pirms gadu mijas tas atbalstīs Valmieras apkaimes iedzīvotāju labās idejas un vēlmi padarīt novadu sakoptāku un pievilcīgāku.

Talsu novada fondam šis bumbu ripināšanas pasākums ir bijis nu jau ceturtais pēc kārtas, un tas izrādījies veiksmīgākais no visiem līdz šim notikušajiem Talsu bumbu rallijiem. Šovasar pasākumā izdevies piesaistīt 2598 eiro. Visi ziedojumi tiks novirzīti projektu konkursam “Savu vidi veidojam paši”, lai atbalstītu iedzīvotāju iniciatīvas.

Savukārt Ķekavas bumbu rallijā saziedotos teju 1500 eiro Ķekavas novada fonds novirzīs projektu konkursa "Savam novadam" finansēšanai. Apē gandrīz 630 eiro Alūksnes un Apes novada fonds izlietos vēsturiskā Vietrāža atjaunošanai. Līvānos Viduslatgales pārnovadu fonds vairāk nekā 1000 eiro novirzīs Jauniešu ideju projektu konkursam. Limbažu novada fonds saziedotos 580 eiro novirzīs Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novadu iedzīvotāju iniciatīvu projektu konkursu organizēšanai.

Bumbu rallijos apmaiņā pret ziedojumu ikviens interesents iegūst Labdarības bumbu rallija karti ar unikālu numuru, kas uzrakstīts arī uz ziedotāja izvēlētās bumbiņas. Bumbiņas tiek ripinātas no paaugstinājuma vai arī iebērtas un vēlāk izmakšķerētas no upes. Pirmās, kas finišē, saņem kopienu fondu sarūpētās balvas, bet iegūtie ziedojumi ir atbalsts fondu labdarības projektiem.

Kopš 2012. gada Latvijas kopienu fondi labdarības pasākumos piesaistījuši 1,2 miljonus eiro, kas devuši iespēju piepildīt iedzīvotāju ieceru simtus pilsētās un novados. Atbalstīti izglītības projekti, kultūras pasākumi, apkārtnes labiekārtošana, veselības, sociālās labklājības, sporta jomas, jauniešu iniciatīvas un ieceres sava novada popularizēšanai. Visbiežāk kopienu fondi līdzekļus piesaista labdarības tirdziņos, labdarības izsolēs un koncertos, bumbu rallijos, organizējot ziedojumu kastītes pasākumos.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.