Uzsākot jaunu mācību gadu, trīs Latvijas augstskolas aicina talantīgus mākslas, medicīnas un mūzikas studentus pieteikties mecenātu Borisa un Ināras Teterevu stipendijām.

Līdz šim mecenātu stipendijas kalpojušas par atspēriena punktu jau 17 Latvijas Mākslas akadēmijas un 20 Rīgas Stradiņa universitātes studentiem. Savukārt 38 talantīgiem J.Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas studentiem bijusi iespēja piedalīties atzītos starptautiskos konkursos.

Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā piešķir LMA 2. un 3. kursa bakalaura programmas studentiem un 1. kursa maģistrantiem. Šī stipendija papildus ikmēneša naudas summai sniedz unikālu iespēju  - doties mācību braucienā uz ārvalstīm. Turklāt stipendija sedz izdevumus par studiju noslēguma personālizstādes rīkošanu. Stipendiju konkurss norisinās līdz 19. septembrim.

Jau septīto reizi izsludināta Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā. To konkursa kārtībā var iegūt RSU Medicīnas fakultātes 3. un 4. kursa studenti. Stipendiāti saņem 375 eiro mēnesī desmit studiju mēnešus līdz pamatstudiju noslēgumam, kā arī portatīvo datoru. Pieteikumu pieņemšana dalībai stipendiju konkursā notiek vēl līdz 22. septembrim.

Arī topošie mūziķi ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu attīsta savas spējas. JVLMA un fonda sadarbības ietvaros talantīgākie studenti konkursa kārtībā var izcīnīt iespēju doties uz starptautiskajiem izpildītāju konkursiem. Pieteikumus pieņem pastāvīgi.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.