Stiprinot Latvijas jauniešu vēlmi izglītoties medicīnas jomā, Borisa un Ināras Teterevu fonds palielina stipendiju skaitu Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentiem. Jaunajā studiju gadā fonds atbalstīs jau 20 centīgos RSU studentus.

Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendijas medicīnā sniedz atbalstu centīgiem topošajiem speciālistiem, kuru gaitām ilgajos studiju gados nepieciešams atspaids vai kuru sasniegumi jau studiju gaitā pelna atzinību. Stipendijas sniedz būtisku materiālo atspaidu - vienas stipendijas apmērs katram stipendiātam ir 2`650 eiro akadēmiskajā gadā, kas tiek izmaksāti 10 mēnešus no 1.septembra līdz 30.jūnijam.

Nodibinājuma “Vītolu fonds”, kas administrē Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendijas medicīnā, valdes priekšsēdētāja Vita Diķe pauž: “Jau ilgus gadus, runājot par mecenātismu Latvijā, kā viens no būtiskiem atbalsta punktiem jāmin Borisa un Ināras Teterevu fonds, kura misija un paveiktais dažādās jomās un nozarēs iedvesmo visu sabiedrību, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu mūsu valsts kultūras, medicīnas, mākslas un sociālās palīdzības izaugsmē.  

Vēl pērnā gada oktobrī, suminot studentus, kuri saņem mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju medicīnā, Rīgas Stradiņa universitātē tika atklāta RSU absolventa, Goda doktora un ilggadējā atbalstītāja Borisa Tetereva vārdā nosauktā auditorija. Esam gandarīti, ka šajā gadā Borisa un Ināras Teterevu fonds ir darījis zināmu savu lēmumu ne tikai turpināt sadarbību, bet arī palielināt stipendiju skaitu RSU studentiem, atbalstot jau 20 jauniešus.”

2021./2022. mācību gadā stipendijas saņēma 15 RSU studenti. Kopš 2011. gada Borisa un Ināras Teterevu fonda piešķirtā stipendija ir kļuvusi par atspēriena punktu 38 RSU studentiem.

2021. gada stipendiāti Borisa Tetereva auditorijā. Foto: Rīgas Stradiņa universitāte

Stipendijai nākamajam studiju gadam var pretendēt tie jaunieši, kuri, uzsākot 2022./2023. studiju gadu, studēs RSU Medicīnas, Rehabilitācijas, Sabiedrības veselības un sociālās labklājības un Zobārstniecības fakultātēs 3., 4. vai 5. kursā. Pieteikšanās stipendijām norit līdz 12. maijam. Plašāk par stipendiju konkursu lasīt nolikumā.

Borisa un Ināras Teterevu fonda darbi un iniciatīvas aptver plašu sfēru loku, tomēr galvenais pamatuzdevums ir negrozāms – piešķirt izaugsmes vektoru tiem procesiem, jomām un cilvēkiem, kur, sniedzot atbalstu, iespējams nodrošināt cilvēcīgas un cieņpilnas, veselas un sociāli labklājīgas Latvijas attīstību.

“Tieši šogad Vītolu fondam aprit 20 gadi, tāpēc lēmums atbalstīt tikpat lielu jauniešu skaitu ar stipendijām, ir visdāsnākā un nozīmīgākā dāvana, ko Vītolu fonds varētu saņemt! Sirsnīgi pateicamies Borisa un Ināras Teterevu fondam par ilgstošo sadarbību, stipendiju skaita palielināšanu un augstāko cilvēcības ideālu iedzīvināšanu realitātē!” pauž nodibinājuma “Vītolu fonds” valdes priekšsēdētāja Vita Diķe.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.