Piektdien, 20. maijā, atskatoties uz piecos fonda darbības gados paveikto, Borisa un Ināras Teterevu fonds pasākumā “Ne adatai kur nokrist” godināja labdarības un brīvprātīgā darba veicējus no visas Latvijas. Fonda godinājumu par sasniegumiem saņēma 12 organizācijas.

Boriss un Ināra Teterevi, fonda kolektīvs un pasākumā “Ne adatai kur nokrist” godinātie labdarības un brīvprātīgā darba veicēji. Foto: Ilmārs Znotiņš

“Esam gandarīti un pateicīgi par mūsu kopīgi paveikto šajos gados. Ticam, ka paveiktais un sasniegtais maina pasauli ap mums, padarot to labestīgāku, sakoptāku un sirdsgudrāku. Mēs neapstāsimies. Un zinām, ka Jūs būsiet kopā ar mums!” pauž mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Borisa un Ināras Teterevu fonda pasākumā godināti:

 • Liepājas Neredzīgo biedrība un tās valdes priekšsēdētājs Māris Ceirulis par nerimtīgo un paliekošo veikumu cilvēku ar invaliditāti atbalstam Liepājā, Kurzemē un Latvijā (sk. video).
 • Jelgavas pensionāru biedrība, tās valdes priekšsēdētāja Brigita Baškevica par veikumu, veidojot sapratni un radošu garu dažādu paaudžu saskarsmē Jelgavas pilsētā, un projektu vadītāja Marija Kolneja par veikumu ilggadējā darbā ar Jelgavas senioriem veselīga un aktīva dzīvesveida popularizēšanā (sk. video).
 • Amatas novada organizācija “Nītaureņi”, tās valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Šteins par veikumu darbā ar brīvprātīgajiem jauniešiem un neizsīkstošu enerģiju, iesaistot līdzcilvēkus Nītaurei un Amatas novadam nozīmīgās aktivitātēs, un projektu koordinatore Dina Ivanova par veikumu lietderīga un aizraujoša jauniešu brīvā laika organizēšanā Nītaurē un Amatas novadā (sk. video).
 • Biedrība “Jaunieši Baltinavai” un tās rosīgā komanda par veikumu sava dzimtā novada kultūras vērtību un tradīciju nesavtīgā un prasmīgā kopšanā (sk. video).
 • Rēzeknes pilsētas “Teātris – studija “Joriks” un tās radošā komanda par veikumu, atraisot bērnu un jauniešu daudzpusīgus skatuves mākslas talantus Rēzeknē (sk. video).
 • Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja un tās izpilddirektore Anita Boitmane par sirdsdarbu un vērienīgu veikumu Kurzemes pusē, sniedzot nepieciešamo atbalstu līdzcilvēkiem ikdienā un svētkos (sk. video).
 • Bezvainīgās Vissvētākās Jaunavas Marijas māsu kalpoņu kongregācijas Latvijas Delegatūras Ķīpsalas klostera māsas par žēlsirdības darbu, gādājot par siltām maltītēm un atbalstu Ķīpsalas apkaimes trūcīgajām ģimenēm (sk. video).
 • Viduslatgales pārnovadu fonds un tā pārstāves Valija Vaivode par veikumu, rosinot Latgales piecu novadu iedzīvotājus pašiem veidot savu dzīvi saturīgāku un labāku, un Janīna Beča par veikumu, prasmīgi iesaistot Preiļu un apkārtējo novadu iedzīvotājus pārtikas izaudzēšanā savas saimes galdam (sk. video).
 • Cilvēku ar īpašām vajadzībām biedrība “MOTUS VITA” un tās valdes priekšsēdētājs Valērijs Rakovs par ievērojamu veikumu Latvijā un ārvalstīs, mudinot cilvēkus ar nopietniem veselības traucējumiem nepadoties grūtībām un sniedzot atbalstu viņiem un viņu ģimenēm (sk. video).
 • Valmieras novada fonds un tā valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš par veikumu 10 gados mērķtiecīgas labdarības nostiprināšanā un pozitīvu pārmaiņu veicināšanā Valmierā, Vidzemē, Latvijā un ārpus Latvijas (sk. video).
 • Alūksnes un Apes novada fonds un tā valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece par veikumu 10 gados mērķtiecīgas labdarības nostiprināšanā un pozitīvu pārmaiņu veicināšanā Alūksnes un Apes novadā, Vidzemē un Latvijā (sk. video).
 • Raidījums “Ķepa uz sirds”, tā idejas autore, producente Inese Kreicberga un radošā komanda par cildeno darbu, padarot sabiedrību redzīgāku, humānāku un atbildīgāku rūpēs par dzīvniekiem mums blakus (sk. video).

Pasākumā Vidzemes koncertzālē Cēsīs pulcējās teju 800 labdarības un brīvprātīgā darba veicēji no visu Latvijas reģionu teju 250 organizācijām, kas apvieno vismaz 15`000 biedru un brīvprātīgo. Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītajās organizācijās savu ieguldījumu sniedz tūkstošiem biedru un brīvprātīgo, ik gadu paveicot sabiedriska labuma nozīmes darbu teju 800 000 darba stundu apjomā.

Dalībnieki atskatījās uz paveikto fonda darbības jomās - jo īpaši trijās - sociālā palīdzība, kopienu attīstība un rūpes par dzīvniekiem Latvijā un ārvalstīs. Ar šo pasākumu tika noslēgts fonda piecu gadu darbībai veltīts pasākumu cikls, kuru pērn maijā kultūras un izglītības jomās aizsāka franču glezniecības klasiķu izstāde „Provansas valdzinājums". Turpināja mecenātu Borisa un Ināras Teterevu visu stipendiātu mākslā, medicīnā un mūzikā salidojums J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Mākslas programma „TETE-A-TETE” 2015. gada rudenī, kuras programmā bija ažiotāžu izraisījusī Jaunā Rīgas teātra izrāde "Brodskis/Barišņikovs”, Japānas autentisko kimono performance un izcilā kamerorķestra London Sinfonietta koncerts.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.