Lai bērni un jaunieši ar kustību traucējumiem atbalsta programmā Supervaroņa tērps Mollii turpinātu saņemt inovatīvu terapiju mājas apstākļos, mecenāte Ināra Tetereva papildus ziedojusi vēl 19 500 eiro. Šis ievērojamais atbalsts nodrošinās vismaz 100 terapijas sesijas rehabilitācijas centra POGA mazajiem pacientiem.

Pirms gada rehabilitācijas centrs POGA sadarbībā ar Zviedrijas uzņēmumu Exoneural Network ieviesa jaunu atbalsta programmu pacientiem ar kustību traucējumiem Supervaroņa tērps Mollii. Par ziedojumiem tika iegādāti speciāli tērpi, kuru lietošana ievērojami atvieglo bērnu fizisko stāvokli un ļauj vecākiem palīdzēt bērniem veikt vingrinājumus mājās. Mecenāte Ināra Tetereva sniedza lielu un nozīmīgu atbalstu, lai centrs POGA varētu ieviest jauno programmu un iegādāties pirmos Supervaroņu tērpus. Šis jaunais piešķīrums palīdzēs programmu turpināt.

Kopš ieviesta jaunā atbalsta programma, Supervaroņu tērps Mollii piešķirts 44 pacientiem, kuri  to mājās lietojuši kopumā 1619 dienas. Mecenātes Ināras Teterevas atvēlētais atbalsts ļaus nodrošināt vēl vismaz 100 šīs terapijas sesijas, kas kopumā veidos vēl 2100 dienas.

“Supervaroņu tērpa programma ir brīnišķīga iespēja palīdzēt daudziem bērniem slimības skarto bērnību padarīt mazliet laimīgāku. Gribu teikt lielu paldies rehabilitācijas centram POGA, kas uzņēmies šo sarežģīto projektu, lai mazie pacienti ar mūsu visu atbalstu varētu nostāties paši uz savām kājām. Vienlaikus sveicu POGAS kolektīvu sestajā dzimšanas dienā un novēlu neizsīkstošu sparu turpmākajiem labajiem darbiem!” teic mecenāte Ināra Tetereva.

Supervaroņa tērps Mollii ir ierīce – terapeitisks kostīms ar 58 elektrodiem –, kuru katram pacientam var pielietot individuāli. To izmanto terapijās bērniem un jauniešiem ar spastiskumu un cita veida motoriem kustību traucējumiem, kas radušies smadzeņu paralīzes, insulta, smadzeņu bojājumu, muguras smadzeņu traumas vai citu neiroloģisku traumu dēļ. Tas ir noderīgs arī sāpju mazināšanai. Kostīms tiek lietots mājas apstākļos, speciālistam konsultējot attālināti. Viena sesija ir stundu gara, bet terapeitiskais efekts ilgst līdz pat 49 stundām.

Četrus gadus vecā Kevina māmiņa atklāj: “Mollii tērpu izmantojam rehabilitācijas kursa laikā trīs nedēļu garumā katru otro dienu. Kostīms ir diezgan vienkārši lietojams, un tas  bērnam patīk, jo viņš zina: procedūras palīdz. Jau pēc pirmajām lietošanas reizēm bija jūtamas pozitīvas izmaiņas – Kevina muskuļi palika vaļīgāki, samazinājās spasticitāte.  Fizioterapeite novērojusi, ka pēc tērpa lietošanas Kevinam ir vieglāk darboties fizioterapijas laikā, tāpēc tika rekomendēts to izmantot arī starp rehabilitācijas kursiem, kas notiek ik pēc trīs mēnešiem.”

Centra POGA vadītāja Madara Mežviete stāsta: “Mecenātes Ināras Teterevas ziedojums ir ļoti nozīmīgs atbalsts pacientiem ar kustību traucējumiem. Tas dos iespēju centram POGA turpināt īstenot atbalsta programmu ar pacientiem mājas apstākļos. Covid-19 pandēmijas laikā bieži vien klātienes rehabilitācijas nodarbības ir ierobežotas. Lai pacienti nezaudētu sasniegtos rezultātus, regulāra terapija ir ļoti nepieciešama. Mēs nebūtu varējuši vēlēties skaistāku dāvanu centra POGA dzimšanas dienā kā atbalstu bērniem un jauniešiem ar kustību traucējumiem!”  

Ziedot smagi slimu bērnu rehabilitācijai centrā POGA aicinām Ziedot.lv lapā: https://www.ziedot.lv/palidzi-pogai-izaugt-3861

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.