Rehabilitācijas centra POGA mazie pacienti turpina bez maksas saņemt īpašu Mollii tērpu un terapiju mājas apstākļos. Kopš 2021. gada ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu sniegti pakalpojumi jau 410 reizes 106 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem.

“Supervaroņu tērpa jeb Mollii terapiju mājās iesākām 2021. gadā, kad pasauli plosīja Covid-19 pandēmija un klātienes rehabilitācijas iespējas bija ierobežotas. Terapeitiskais speciālais tērps bija un joprojām ir iespēja saņemt rehabilitāciju mājās. Šis atbalsts ir sniegts jau vairākiem simtiem pacientu. Pērn vien 59 bērni saņēma šo speciālo tērpu un terapiju,” stāsta centra POGA speciālisti. 2024. gadā terapija ar saņemtajiem tērpiem nodrošināta 2`120 dienas. Projekta ietvaros - jau 6`191 dienu.

Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts šai programmai turpinās arī šodien, ļaujot arvien lielākam bērnu skaitam saņemt Mollii rehabilitāciju, kas mazina muskuļu spastisku, palīdz atgūt kontroli pār kustībām un aizkavēt muskuļu atrofiju. Tas paredzēts pacientiem ar cerebrālo trieku, multiplo sklerozi, pēc insulta, muguras vai galvas smadzeņu traumām vai citiem neiroloģiskiem kustību traucējumiem. Fonds Mollii terapeitisko kostīmu iegādei, konsultācijām un rehabilitācijas kursiem līdz šim atvēlējis finansējumu 100`000,- eiro apmērā.  

Mollii tērps ir īpaša medicīniska palīgierīce, kurā iestrādāti 58 elektrodi. Tērps tiek programmēts katram cilvēkam individuāli, lai pielāgotu aktīvos elektrodus un to intensitāti katram pacientam. Līdz ar to ir nepieciešama rūpīga speciālistu iesaiste un vecāku apmācības, lai pēcāk nodotu šo tērpu bērnam ērtai lietošanai mājās. Tiek nodrošinātas fizioterapeita konsultācijas, izmēģinājuma nodarbības un vecāku apmācība Molli tērpu lietošanai.

Lai uzsāktu terapiju ar Mollii tērpu, nepieciešams pieteikties Rehabilitācijas centrā POGA uz konsultāciju pie fizioterapeita, kurš izvērtēs, vai nav kādu ierobežojumu tērpa lietošanai. Ja speciālists nozīmēs Mollii terapiju, tad pacientam tiks ieplānota nodarbība pie terapeita, kurš veiks tērpa individuālu programmēšanu un iemācīs lietot tērpu. 

“Pirmās nodarbības ilgums ir 90 minūtes. Turpmāko sesiju ilgums ir 60 minūtes, un terapeitiskais efekts ilgst līdz pat 49 stundām. Labākajam efektam tērps jālieto katru otro dienu,” iesaka centra POGA speciālisti. Pēc pirmreizējās konsultācijas tiek pārbaudīta kostīma lietošanas efektivitāte (veikti spasticitātes un kustību novērtējuma testi, izrunāts ar bērnu par bērna sajūtām, ja tas ir iespējams).

Ja arī jūs vēlaties ziedot smagi slimu bērnu rehabilitācijai centrā POGA, aicinām to darīt Ziedot.lv lapā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.