Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu Bērnu rehabilitācijas centra POGA 58 mazie pacienti ar kustību traucējumiem 2021. un 2022. gadā ir saņēmuši jau 140 Supervaroņu tērpu Mollii rehabilitācijas kursus mājas apstākļos.

2021. gadā Bērnu rehabilitācijas centram POGA tika iegādāti 20 Mollii terapeitiskie kostīmi. Centra speciālisti veica to programmēšanu, nodrošināja fizioterapeita konsultācijas, izmēģinājuma nodarbības un vecāku apmācību Molli tērpu lietošanai. Katram bērnam tērps tiek programmēts un izvēlēts atbilstoši viņa vajadzībām un bērna izmēram. Pēc programmēšanas un vecāku apmācības, tērps tiek nodots bērnam lietošanai mājās. Rezultātā bērni līdz 2022. gada izskaņai terapiju mājās saņēmuši kopumā 2275 dienas.

Mollii tērps ir terapeitisks kostīms ar 58 elektrodiem, kuru katram pacientam pielieto individuāli. To izmanto terapijās bērniem un jauniešiem ar spastiskumu un cita veida motoriem kustību traucējumiem, kas radušies smadzeņu paralīzes, insulta, smadzeņu bojājumu, muguras smadzeņu traumas vai citu neiroloģisku traumu dēļ.

“Tērpu lietošana mazina bērnu spastiku, palielina kustību apjomu, kā arī mazina sāpes, kas radušās muskuļu saspringuma rezultātā. Ģimenes ir ļoti priecīgas par šādu iespēju, jo redz terapijas rezultātus. Mazinoties spastikai, palielinās bērna kustību apjoms un gan pašam bērnam ir vieglāk kustēties, gan vecākam ir vieglāk veikt bērna aprūpi. Savukārt bērni labprāt piedalās terapijā, jo tērpa lietošana ir viegla, ērta un neprasa lielu piepūli ne no bērna, ne vecāka,” stāsta rehabilitācijas centra “POGA” vadītāja Madara Mežviete.

Kostīmus lieto mājas apstākļos, speciālistam konsultējot attālināti. Viena sesija ir stundu gara, bet terapeitiskais efekts ilgst līdz pat 49 stundām. Virkne bērnu pēc tērpu atgriešanas tūlītēji piesakās iespējai saņemt tērpu atkārtotai lietošanai. Un, ja speciālists šādu plānu apstiprina, tērps tiek nodots bērnam atkārtotai lietošanai. Šobrīd vispieprasītākie ir paši mazākie tērpi.

Mollii terapeitisko kostīmu iegādei, konsultācijām un rehabilitācijas kursiem līdz šim atvēlēts finansējums EUR 61`000,- apmērā.   

Ja arī jūs vēlaties ziedot smagi slimu bērnu rehabilitācijai centrā POGA, aicinām to darīt Ziedot.lv lapā.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.