Piektdien, 4. novembrī, plkst. 15:00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē pirmo reizi pasniegs Baltijas Jaunā mākslinieka balvu (Baltic Young Artist Award), nodibinot jaunu ikgadēju tradīciju Baltijas kultūrtelpā. Balvas pasniegšanu ievadīs krievu un angļu vēsturnieka un literāta, Radio Brīvība līdzstrādnieka un žurnālista Kirila Kobrina priekšlasījums par jaunā laikmeta mākslas new black tendencēm. To ir aicināts apmeklēt ikviens interesents.

“Es dzīvoju Londonas austrumu daļā, Dalstonā. Reizes trīs nedēļā es savā rajonā redzu pasaulē labi pazīstamo mākslinieku pāri Gilbertu un Džordžu, kuri regulāri mēdz vakariņot pieticīgā turku restorāniņā turpat netālu ap stūri no manas mājas. Ik reizi, ejot tam garām un caur logu atkal jau pamanot abus sirmos džentlmeņus ēdam kebabu, prātā nāk divas lietas, kas vairumam ļaužu saistās tieši ar viņiem – māksla un slava.

Foto: No K.Kobrina privātā arhīva

Ko gan īsti nozīmē būt panākumiem bagātam māksliniekam, un kas ir šādas slavas apliecinājums? Vai šampanietis un omārs brokastīs? Foto uz žurnāla Vogue vāka vai bankas konts ar neizsmeļamiem naudas līdzekļiem? Vai varbūt ietekme un cienīgums – jaudīgākās no narkotikām kultūras vidē? Es teiktu, ka neviena no tām. Lai sniegtu savu atbildi, grasos iztirzāt necilāko no arodiem, kāds sastopams mūsdienu pasaulē. Tieši par tādu es uzskatu laikmetīgo mākslinieku, šo bēgli meklējumos pēc patvēruma un glābiņa no neprātīgās pasaules, kuru pārņēmis juteklisks antiintelektuālisms. Garīgais balanss, pieticība un veselais saprāts - lūk, jaunā laikmeta mākslas new black tendence!” par savu priekšlasījumu stāsta K.Kobrins.

Pēc K.Kobrina priekšlasījuma notiks Baltijas Jaunā mākslinieka balvas pasniegšanas ceremonija. Par pirmās Baltijas Jaunā mākslinieka balvas uzvarētāju tika atzīts igauņu mākslinieks Juhans Sometss (Juhan Soomets) par instalāciju Mākslinieka istaba (The Artists´ Room). Mākslas darba izstādi atklās pēc apbalvošanas ceremonijas. Tā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 4. stāva mazajā izstāžu zālē būs apskatāma līdz 27. novembrim.

Ceremonijā paziņos arī publikas simpātiju balvas saņēmēju. Tās ieguvēju starp visiem 53 konkursa dalībniekiem - Baltijas mākslas akadēmiju absolventiem noskaidroja tiešsaistes balsojumā, kas līdz 1.novembrim norisinājās interneta vietnē balticyoungartistaward.eu.

Baltijas Jaunā mākslinieka balva izveidota, lai profesionālo vidi un plašāku sabiedrību iepazīstinātu ar jaunākās paaudzes māksliniekiem un atbalstītu viņu radošos centienus uzsākt veiksmīgu profesionālo darbību. 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.