2017. un 2018. gadā Borisa un Ināras Teterevu fonda darbība kultūras jomā turpināsies ar nozīmīgiem mākslas notikumiem, kuru vidū spilgti iezīmēsies teātra, laikmetīgās mākslas, mākslas publiskajā telpā un akadēmiskās mūzikas jomas.
“Fonds darbojas nu jau septiņus gadus, un visi sadarbības projekti kultūras jomā bijuši, ir un būs vērsti uz jaunu vērtību radīšanu vai unikālā kultūrvēsturiskā mantojuma dokumentēšanu. Mums ir daudzas ieceres, idejas par nākotnē realizējamiem projektiem. Tām ir jānotic un jāpaveic tas, kas sākotnēji pat šķiet neiespējams,” stāsta mecenāts Boriss Teterevs.
10. augustā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā satikās Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstīto kultūras projektu pārstāvji, lai atskatītos uz paveikto un iezīmētu nākotnes plānus. Turpināsies Latvijas Televīzijas raidījumu cikls “Teātris.zip”. Ar jauniem iestudējumiem, atzīmējot 90 gadu jubileju, klausītājus priecēs Latvijas Radioteātris. 2018. gada pavasarī fonda programmas “Māksla publiskā telpā” ietvaros Rīgas pilsētvide iegūs jaunu pastāvīgu mākslas objektu “Platons un Dēmokrits”.
Rudens fonda darbībā ir bagāts ar vizuālās mākslas notikumiem. Tostarp, no 24. novembra mākslas muzejā “Rīgas Birža” būs skatāmi Somijas Nacionālā laikmetīgās mākslas muzeja KIASMA – kolekcijas darbi. Savukārt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā zālē rudenī tiks atklāta izstāde “Nosaukumam nav nozīmes”, ko veido mākslinieku komanda ar profesoru Ojāru Pētersonu priekšgalā.
Būs iepriecināti arī klasiskās mūzikas cienītāji, jo no 26. oktobra līdz 3. novembrim Jāzepa Vītola 7. starptautiskā pianistu konkursā muzicēs jauni talantīgi pianisti. Turpinās arī atbalsts Rundāles pils muzejam - 2015. gadā tika atvērta muzeja direktora Imanta Lancmaņa triloģijas par Rundāles pili laiku griežos I daļa "Vēsture", bet līdz 2018. gada nogalei paredzēts izdot II un III daļu, kas būs veltītas pils restaurācijas gaitai un pils inventarizācijai.
Aicinām sekot līdzi jaunumiem bagātīgajā kultūras notikumu klāstā.