Īstenojot Borisa un Ināras Teterevu fonda programmu "Māksla publiskā telpā", Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā atklāts Aigara Bikšes paliekošs vides mākslas objekts “Meitene ar kurpi”.
6,2 metrus augsta skulptūra, kas veidota no alumīnija un koka, ir iespaidīgs stāsts par meiteni, kura pazaudējusi kurpi, tādēļ nocēlusi mājiņai jumtu, lai to sameklētu. Figūra ir augstāka par māju, tādējādi simbolizējot sievišķā sākuma pārākumu mājturībā. Mākslinieks reiz sacījis, ka “meitene meklē kurpi, bet Tev liekas, ka viņa meklē Tevi”. Tāpat viņš uzsvēris sievietes spēku, īpaši mātes un sievas spēku.
Programmas kuratore Helēna Demakova pauž: “Mākslinieks palicis uzticīgs savai metaforiskai, tēlainai, stāstošai izteiksmei. Šo tipiski postmoderno darbu raksturo daudzslāņainība, kas šoreiz iemiesojusies monumentālā krāšņumā.”
Aigara Bikšes mākslas objekts ir jau astotais paliekošais mākslas darbs programmas “Māksla publiskā telpa” ietvaros: rīdziniekus jau priecē arī tādi objekti kā “Klusā daba” LU Botāniskajā dārzā, “Soliņi” Bastejkalnā, “Rēgs” Vecrīgā, “Lielā Vāze 3/4” un “Lielā vāze 1/4” pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas, “Rīgas lauva” pie Latvijas Mākslas akadēmijas, “Mala” Viesturdārzā.
Borisa un Ināras Teterevu fonda programma “Māksla publiskā telpā”, kas aizsākās 2013. gadā, ir mecenātu pienesums, lai Rīga kļūtu par izcilu kultūras metropoli. Īpaši nozīmīgu šo programmu dara apstāklis, ka tā pilnasinīgi sāk darboties 2014. gadā, kad Rīga ir kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu un Latvija gatavojās kļūt par Eiropas Savienības prezidējošo valsti 2015. gada pirmajā pusē.
Programmas praktiskā iecere ir radīt paliekošus laikmetīgās mākslas darbus pilsētvidē. Programmas vadmotīvs ir DOMĀTPRIEKS, lai uzsvērtu, ka laikmetīgā māksla pilsētvidē varētu vairāk ienest pozitīvu pārsteigumu, paradoksu, pasaules elpu un domas klātbūtni. Programmas kuratore ir mākslas zinātniece Helēna Demakova. Austrumeiropā unikālā programma tiek īstenota sadarbībā ar Rīgas domi.
Aigars Bikše bija viens no 2014. gadā fonda rīkotā konkursa “Rīga smaida atkal” uzvarētājiem. Beidzis Rīgas lietišķās mākslas vidusskolas Tēlniecības nodaļu (1989) un Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu (1997). Ieguvis mākslas maģistra grādu (2000). Mākslas akadēmijas pedagogs (no 1998), docents (no 2000), asociētais profesors (no 2008).
Strādā tēlniecībā, instalāciju mākslā, veido vides objektus, performances, bijis autors scenogrāfijai un tērpiem uzvedumiem Dailes un Nacionālajā teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Nacionālajā operā u. c. Izstādēs piedalās no 1990. gada. Darbi glabājas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Arsenāla krājumā, LB bankas mūsdienu mākslas kolekcijā, Echigo Tsumari triennāles kolekcijā Japānā, Virnvi skulptūru parkā Lielbritānijā.