Godinot filantropu un ilggadējo Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) atbalstītāju, absolventu un Goda doktoru Borisu Teterevu, trešdien, 6. oktobrī, RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā ir atklāta viņa vārdā nosauktā, universitātes modernākā, auditorija. Šajā dienā Dr. Vaira Vīķe-Freiberga un mecenāte Ināra Tetereva sveica arī jaunos Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendijas medicīnā ieguvējus. 

Filantropa Borisa Tetereva vārdā nosauktā auditorija atrodas RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā (Anniņmuižas bulvārī 26a), kur ikdienā zināšanas gūst studenti, strādā zinātnieki un norit starptautiskas konferences gan veselības aprūpes jomā, gan sociālajās zinātnēs.

“Mēdz teikt, ka cilvēka dzīves īstā mēraukla ir tās dāsnums, un šādi raugoties, filantrops Boriss Teterevs uzlicis izcilības latiņu. Goda nosaukuma piešķiršana Rīgas Stradiņa universitātes modernākajai auditorijai ir solis kā mecenāta Alma Mater var atgādināt un nodot nākamajām paaudzēm viņa devumu izglītībā, zinātnē un kultūrā.  Jau kopš dibināšanas pirmsākumiem, Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsts bijis svarīgs simtiem studentu, mācībspēku, zinātnieku un absolventu, un šis devums turpinās dzīvot gan jaunnosauktajā auditorijā, gan ārpus tās,” saka RSU rektors profesors Aigars Pētersons.

Ilgu un svētīgu mūžu auditorijai un visiem, kas tajā smels zināšanas un dalīsies ar tām, atklāšanas pasākuma uzrunā vēlēja Latvijas prezidente (1999-2007) Vaira Vīķe-Freiberga, atgādinot par Borisa Tetereva filozofiju – visu mūžu mācīties, izkopjot ne tikai savas profesionālās prasmes. “Sekojiet savu mecenātu – Ināras un Borisa Teterevu - pēdās un blakus savam tik ļoti nepieciešamajam darbam vienmēr apgūstiet ko jaunu sava kultūras līmeņa bagātināšanai, gara un estētiskās izjūtas izaugsmei!” Vaira Vīķe-Freiberga novēlēja jauniešiem, kuri ieguvuši Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendijas medicīnā.

Jaunie stipendiāti Borisa Tetereva auditorijā. Foto: Rīgas Stradiņa universitāte

Stipendijas šogad saņem 15 RSU Medicīnas fakultātes, Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes, kā arī Zobārstniecības fakultātes studenti: Signija Betima Baranovska, Arīna Bistrova, Anastasija Dementjeva, Arina Deņisova, Katrīna Freimane, Gaisma Gurska, Anna Jepifanova, Venija Kalniņa, Kalvis Kaļva, Ričards Kauliņš, Edgars Krūmiņš, Nikita Kuzmins, Lauma Skarbinīka, Ilze Skrastiņa un Kirils Veļikijs.

“Esmu gandarīta vērot Rīgas Stradiņa universitātes straujo izaugsmi, arvien jaunos starptautiskos panākumus, tiecību uz augšu ikvienā jomā. Tas man ir kaut kas ļoti atpazīstams. Esmu pateicīga universitātes saimei par patiesi lielo pagodinājumu, kas apliecina mūsu ilgstošo, veiksmīgo sadarbību. Jauno stipendiju piešķiršana ir mūsu neizmērojama pateicība mediķu kopienai šodien, un, redzot jaunos studentus – arī pārliecība par Latvijas mediķu panākumiem arī nākotnē,” pauž mecenāte Ināra Tetereva.

Stipendijas studentiem ir tikai viens no Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalsta veidiem. Kā uzsver RSU Absolventu asociācijas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits, fonds daudz ieguldījis arī mācībspēku veikuma pilnveidē, studiju vides modernizācijā un pētniecības attīstībā. Kopš šīs vasaras RSU apkaimi papildinājis arī Ojāra Pētersona veidotais vides mākslas objekts Lielā vāze. 1/4, kas tapis Borisa un Ināras Teterevu fonda īstenotās programmas Māksla publiskā telpā ietvaros. “Pats būdams RSU absolvents, Boriss Teterevs ir devis lielu pienesumu esošo un topošo absolventu izaugsmei. Turklāt tas nav devums tikai izglītībai, zinātnei, mākslai – tas ir devums cilvēkam, no kura arī viss sākas,” norāda D.Šmits.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.