Atjauno Līvu tautas namu Mazirbē

2017. gada 13. septembris

Kā ik gadus septembrī, arī šogad Latvijā norisinājās Eiropas kultūras mantojuma dienas. Sešdesmit vietās visā valstī tika godināta mūsu kultūras mantojuma dažādība. Arī Mazirbē, Līvu tautas namā, kurā šovasar noritēja jumta atjaunošanas darbi. Šeit pulcējās tie, kam svarīga līvu kultūra un tradīcijas.

Līvu tautas nama celtniecība 1939. gadāLīvu tautas nama celtniecība 1939. gadā

Piedzīvojis dažādus vēsturiskus notikumus un pārmaiņas, Līvu tautas nams iekļauts vēsturisku notikumu vietu sarakstā. Rūpējoties par līvu tautas unikālās kultūras saglabāšanu, Borisa un Ināras Teterevu fonds turpina sniegt atbalstu līvu kultūras un tradīciju kopšanai. Tostarp līdzfinansējumu Līvu tautas nama atjaunotnei.

Līvu tautas nama atklāšana 1939. gada 6. augustāLīvu tautas nama atklāšana 1939. gada 6. augustā

Tas svinīgi atklāts 1939. gada 6. augustā. Lai arī namu uzcēla nepilna gada laikā, tā celšanas sagatavošana bija sarežģīta un laikietilpīga, jo līdzekļu vākšanā bija jāiesaistās četrām tautām – somiem, latviešiem, igauņiem un ungāriem.

Līvu tautas namu iecerēja kā saieta un izglītības centru, un, kā minēja igauņu folklorists Oskars Loritss - “līvu tautas šūpuli”. Plāksnes pie nama ieejas piecās valodās satur vēstījumu: “Šo namu ir lībieši cēluši ar savas tēvzemes Latvijas un ar savu radu tautu somu, igauņu un ungāru palīdzību”, vēlreiz apliecinot šo tautu vienotību un atbalstu līvu kultūras saglabāšanā.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.