Ziedotāju atbalsts nereti ir vienīgā iespēja dzīvnieku glābējiem turpināt palīdzēt nelaimē nonākušajiem dzīvniekiem. “Jūsu ziedojums palīdzēs mums pabarot, sasildīt, izārstēt un aprūpēt bez pajumtes palikušos ķepaiņus,” saka patversmē “Labās mājas”. Tādēļ rūpes par dzīvniekiem ir viena no labdarības prioritātēm arī Borisa un Ināras Teterevu fondā.

Ar fonda palīdzību savu darbu turpina dzīvnieku patversmes “Dzīvnieku draugs” un “Labās mājas”, kā arī Latvijas Radio viļņos skan raidījums "Ķepa uz sirds".

Patversmēs ir izglābti jau tūkstošiem dzīvnieku. Vien “Labajās mājās” ik gadu nonāk 170 suņi un 270 kaķi. No cilvēku ļauna prāta cietušiem dzīvniekiem sniegta profilaktiskā un ārkārtas veterinārā palīdzība, operācijas un aprūpe. Jau vairākus gadus patversmē “Dzīvnieku draugs” tiek regulāri īstenotas arī bezsaimnieku kaķu sterilizācijas aktivitātes.

“Septembrī sterilizācijas nedēļas ietvaros, pateicoties fonda finansiālajam atbalstam, sterilizējām vairāk bezsaimnieku kaķu kā ierasts ikdienā. Vien pirmajās dienās klīnikā paveicām vairākus desmitus sterilizāciju. Visi kaķi tiek vakcinēti pret trakumsērgu, kā arī tiek nogriezts kreisais auss galiņš kā zīme par sterilizācijas veikšanu,” stāsta patversmes darbinieki, piebilstot, ka kaķi un kaķenes veterinārajā klīnikā tiek nogādāti ne tikai no Rīgas, bet arī no citām Latvijas pilsētām - Slokas, Iecavas un Kalnciema. “Tāpēc ļoti novērtējam ikviena brīvprātīgā palīga iesaisti šajā procesā - gan ķērāju, gan kaķu koloniju uzturētāju un barotāju, gan pašu atvedēju nopelnu.”

Atrast mājas dzīvnieku patversmju iemītniekiem un izglītot par dzīvnieku pareizu kopšanu palīdz raidījums "Ķepa uz sirds". Pateicoties raidījumam, jau daudzi simti dzīvnieku patversmju iemītnieku jau ir atraduši jaunas mājas. Piepildīt šo misiju palīdz raidījuma viesi - sabiedrībā pazīstami cilvēki: mūziķi, aktieri, sportisti, mākslinieki, žurnālisti. LTV raidījums ir skatītāju iemīļots jau kopš 2011. gada. Savukārt Latvijas Radio 1 ēterā to var klausīties pirmdienās plkst. 18:30, kā arī ierakstos - internetā.

Taču palīdzību var sniegt ikviens, ziedojot naudu, mantas vai brīvprātīgo darbu. Aicinām dzīvnieku mīļotājus ielūkoties patversmju “Labās mājas” un “Dzīvnieku draugs” mājaslapās – lai uzzinātu par iespējām atbalstīt patversmes.

 

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.