Divi motobraucēji no Latvijas - Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis - nolēmuši šķērsot Amerikas. Viņu maršrutu veidojuši dažādu skolu audzēkņi, tostarp Špoģu vidusskolas 7a klase. Uzzinājuši, ka Peru galvaspilsētas - Limas - iedzīvotāji īsteno atkritumu šķirošanas projektu ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu, jaunieši ceļotājus aicināja aplūkot paveikto.

Borisa un Ināras Teterevu fonds sadarbībā ar starptautisko organizāciju Global Fairness Initiative kopš 2014. gadā sniedz atbalstu atkritumu šķirotāju apmācībai Limā. Šī programma dod iespēju mazaizsargātiem iedzīvotājiem apgūt sadzīves atkritumu lietderīgu šķirošanu un pārstrādi, lai rezultātā nodrošinātu ienākumus ikdienas iztikai un uzlabotu ekoloģisko situāciju Limā.

Tūkstošiem cilvēku šīs programmas ietvaros attīsta līderības spējas – apgūst zināšanas par efektīvu un drošu atkritumu pārstrādi, veido kooperatīvus un organizācijas, lai piekļūtu atkritumu pārstrādes tirgum un palielinātu savus ienākumus. Programma arī veicina vietējās sabiedrības iesaistīšanu atkritumu pārstrādes kultūras popularizēšanā, lai risinātu vides ekoloģijas problēmas Limā.

Viesojoties Peru, motobraucēji tikās ar projekta vadītāju, sociālā uzņēmuma Ciudad Saludable vadītāju Albinu Ruiz Rios. Sajūsmināta par jauniešu interesi un latviešu vizīti, viņa sūta video sveicienus Špoģu vidusskolai. Aicinām aplūkot to šeit: 

Špoģu skolēniem šis galapunkts šķita interesants arī tādēļ, ka viņi jau iepriekš bija saskārušies ar Borisa un Ināras Teterevu fonda aktivitātēm. Šī ir viena no 304 lauku skolām, kur jau īstenota fonda programma “Dakter, es labi redzu!”. Tās ietvaros Špoģu skolā viesojās oftalmologs, lai bērniem pārbaudītu redzi un pasniegtu dāvanu kartes briļļu iegādei, ja pārbaudes rezultātā konstatēti redzes bojājumi.

Foto: Flickr / Two Wheels

Sekojiet motobraucēju maršrutam viņu lapā Facebook.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.