Latvijas laikmetīgā teātra tēva Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, 23. novembrī, Dailes teātrī tika godināti 2014./2015. gada teātra sezonas sasniegumi, izrādes un to veidotāji, kā arī pasniegtas balvas par mūža ieguldījumu Teātra mākslā un skatītāju simpātijas balvas.

„Spēlmaņu nakts 2015” ceremonija, kā arī Skatītāju balsojums jau trešo gadu norisinājās ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu. Par savu mīļāko izrādi, aktieri un aktrisi teātros nobalsojuši 3373 cilvēki, bet internetā, Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv un spelmanunakts.lv, kopā 4562 balsojumu reizes.

Publicitātes foto

Skatītāju simpātiju balvas ieguva izrāde “Equus” Dailes teātrī (režisore – Laura Groza-Ķibere), Dailes teātra aktieris Dainis Grūbe un Dailes teātra aktrise Ilze Ķuzule – Skrastiņa.

Mecenāte Ināra Tetereva pauž: "Teātra izrādē skatītājs uz dažām stundām kļūst par šīs iedvesmojošās mākslas visbūtiskāko elementu. Skatītājs savā iztēlē papildina saturu, viņš ir arī lielākais kritiķis, un, bieži, tieši viņa atzinība teātra māksliniekam sniedz vislielāko gandarījumu. Teātris iedvesmo skatītāju! Savukārt skatītāja atzinībā aktieris smeļas spēku. No sirds sveicu Skatītāju simpātijas balvas ieguvēju ar šo augsto profesionalitātes novērtējumu un radošuma apliecinājumu!"

2015.gadā „Spēlmaņu nakts” balvas tika pasniegtas 18 kategorijās. Savukārt Balva par mūža ieguldījumu pasniegta Latvijas Nacionālā teātra aktieriem Uldim Dumpim un Ģirtam Jakovļevam.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.