Līdz 23. februārim Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” aicina pieteikt kandidātus apbalvojumam “Laiks Ziedonim”. Arī šogad apbalvojumu pasniegs piecās nominācijās: zinātnē, novadpētniecībā, bērniem un jauniešiem, tautsaimniecībā un par dzīvi literatūrā. Laureātus atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3 000 eiro apmērā.

Pieteikt kandidātus var ikviens interesents apbalvojuma vietnē www.laiksziedonim.lv/apbalvojums. Laureātu vārdus paziņos īpašā cildināšanas ceremonijā 3. maijā - Imanta Ziedoņa 85. dzimšanas dienā.

Apbalvojumu šogad piešķirs jau piekto reizi. Tas iedibināts 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam I. Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti. Līdz šim apbalvojumu saņēmuši 20 laureāti no dažādiem Latvijas novadiem un diasporā dzīvojošie latvieši.

Apbalvojumu īstenot palīdzēs vizionāri - cilvēki, kuri ir kompetenti nomināciju jomā, pārredz un pārzina nozares aktualitātes.

Apbalvojums zinātnē “Taureņu uzbrukums”. Šajā nominācijā apbalvojumu pasniegs zinātniekam ar doktora grādu, kurš ir vaduguns - viņš zina savu ceļu un nešaubīgi iet uz priekšu, izgaismojot ceļu citiem.

Apbalvojums novadpētniecībā “Kedas”. Šajā nominācijā aicina pieteikt dažādu radošo profesiju pārstāvjus. Tie ir cilvēki ar nerimstošu meklētāja jeb pētnieka garu, ar kādu zīmīgu un jau paveiktu darbu, kas pelnījis sabiedrības uzmanību un jau tagad ir uzskatāms par ieguldījumu Latvijas attīstībā un nākotnē. Ar radošajām profesijām tiek saprastas gan profesijas mākslā (mūzika, teātris, glezniecība u.tml.), gan arī radošās industrijas jomās (arhitektūra, interjers, lietu dizains u.tml.).

Apbalvojums tautsaimniecībā “Zemi es mācos”. Nominācijā cildinās Latvijas cilvēkus - gudrības tālākteicējus – meistarus, amatniekus, biznesa eņģeļus, kuri nodod tālāk savas zināšanas un prasmes.

Apbalvojums nominācijā Bērni un jaunieši “Rabarbers”. Aicina pieteikties cilvēku - bāka!, kas rāda gaismu un parāda virzienu. Meklē cilvēku, kurš rada jauniešos interesi, nostiprina stāju, iekur degsmi un rada jaunos rabarberus.

Apbalvojums par Dzīvi literatūrā “Bize”. Nominācijā meklē savdabīgākos, aizrautīgākos un izteiksmīgākos stāstniekus, kas ar saviem stāstiem iedzīvina un valodā uztur savam novadam, pagastam, tieši tai vietai un videi raksturīgo. Kur senvārdi, vietvārdi, dialekti, izloksnes un intonācijas ir kā greznas rotas, kas mirdz pie ikdienas valodas bieži vien pieticīgā svārka.

Pieraksties jaunumiem

Par fonda aktualitātēm visagrāk uzzināsiet, piesakoties jaunumu saņemšanai e-pastā.